Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga francuska. Jeleń: Brakuje czucia piłki, pewności siebie

PRZEGLĄD PRASY. Ireneusz Jeleń wychodzi na prostą. Po kilkumiesięcznej przerwie znalazł wreszcie klub (mistrz Francji - Lille) i zaczyna regularnie pojawiać się na boisku. Wciąż jednak, jak przyznaje napastnik w rozmowie z ?Super Expressem?, wiele mu brakuje do optymalnej formy.
We wtorek czeka nas "polski mecz" w Lidze Mistrzów. Trabzonspor, niespodziewany lider grupy B (z trzema Polakami w składzie - Brożek, Głowacki, Mierzejewski), zmierzy się z Lille (dwóch rodaków - Jeleń, Obraniak). Z tej okazji "Super Express" zapytał Ireneusza Jelenia, jak wiedzie mu się w nowym klubie.

- W debiucie zagrałem 5 minut, potem było 25, a w sobotę po raz pierwszy wyjściowy skład i 70 minut. Ale nie mam jeszcze "powera", tej formy, z której mnie znają we Francji. Nie da się zatuszować kilkumiesięcznej przerwy. Brakuje mi czucia piłki, pewności siebie, spokoju pod bramką. Takie okazje, jakie miałem w ostatnich meczach, to za czasów gry w Auxerre wykorzystywałem z zamkniętymi oczami. A w Lille jeszcze nic nie wpadło - opowiada Polak i zaraz uspokaja.

- Nie ma żadnej nerwówki. Lille to zupełnie inne miejsce niż Auxerre. Tam, jeśli ja nie strzeliłem, to trudno było znaleźć kogoś, kto by to zrobił za mnie. A w Lille strzelców nie brakuje.

Polak zdradza też, że pozaboiskowa aklimatyzacja przebiega bardzo dobrze, a w klubie wszystko jest tak profesjonalnie poukładane, jak w żadnym innym, w którym grał do tej pory.

43 mln za Pastore, 34 za Fabregasa - najważniejsze transfery lata (WIDEO) »
Więcej informacji o Lidze Mistrzów »


Więcej o: