Ligue 1. Jeleń zadebiutował w pierwszym składzie Lille

Ireneusz Jeleń po raz pierwszy w oficjalnym meczu wybiegł w wyjściowej jedenastce mistrza Francji Lille. W spotkaniu z Lorient zremisowanym 1:1 w pierwszym składzie zagrał także Ludovic Obraniak.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Początek meczu w wykonaniu Jelenia był obiecujący. Najpierw w 8. minucie otrzymał podanie od Obraniaka i oddał strzał, ten został jednak zablokowany. Chwilę później zagroził bramce Lorient strzałem głową, ale bramkarz obronił. Potem już tylko raz dał o sobie znać. Poza tym był kompletnie niewidoczny. Na pewno przyczynili się do tego koledzy z drużyny. Rzadko podawali do Jelenia, w ogóle Lille w drugiej połowie atakowało z mniejszym zdecydowaniem i rzadziej. W 69. minucie Jelenia zmienił Moussa Sow.

Wcześniej, bo w 60. minucie, zszedł jednak Ludovic Obraniak. Drugi z Polaków w składzie mistrza Francji był zdecydowanie bardziej widoczny. Przeprowadził kilka dobrych akcji, nieźle podawał, miał także swoją okazję w pierwszej połowie. Nieco gorzej szło mu wykonywanie stałych fragmentów gry.

Obaj piłkarze mogą być zawiedzeni ze zdobyczy punktowej swojego klubu w tym meczu. Lille zdobyło prowadzenie w pierwszej połowie po wspaniałym strzale Joe Cola w okienko z dużej odległości. Do przerwy Piłkarze Lille zdecydowanie przeważali. Po powrocie na boisko oddali inicjatywę, głównie się bronili i liczyli na kontry. A jednak sytuacji po obu stronach było jak na lekarstwo, dużo było za to walki. Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się takim samym wynikiem jak pierwsza połowa, ale w ostatniej minucie bramkę zdobyli piłkarze Lorient. Dośrodkowanie z rzutu wolnego świetnie wykorzystał Alexandre Castro. Poniżej relacja z meczu.

KONIEC MECZU. Sędzia zaraz po strzelonej bramce gwiżdże po raz ostatni.

90+3 min. GOOOL!!! Dla Lorient! Rzut wolny z lewej strony boiska w dużej odległości od bramki. Dośrodkowana piłka długo szybuje. Przelatuje nad piłkarzami obu drużyn i spada na wprost prawego słupka bramki Lille. Castro świetnie się zachowuje robiąc wślizg i dosięga jej kierując do bramki obok bezradnego bramkarza.

90 min. Sędzia dolicza 3 minuty.

88 min. Dobra sytuacja dla Lorient. Zamieszanie w polu karnym Lille po rzucie rożnym. Ecuele strzela głową będąc 3 metry od bramki, ale piłka przeskakuje poprzeczkę i ląduje na górnej siatce.

85 min. Świetny strzał lewego obrońcy Lorient! Piłkarz strzela bardzo mocno z 25 metrów. Gdyby piłka poszybowała kilkanaście centymetrów niżej byłoby okno i bramka jeszcze ładniejsza niż trafienie Cole'a.

74 min. Zmiana w Lorient. Z boiska schodzi Yann Jouffre, za niego wbiega Joel Campbell.

69 min. Na boisku nie ma już żadnego z Polaków. Ireneusza Jelenia zmienia Moussa Sow. Bezbarwny występ w debiucie, ale to "zasługa" także kolegów z drużyny, którzy nie kierowali do Polaka podań.

65 min. Piłkarze obu drużyn od dłuższego czasu nie są w stanie zagrozić bramce przeciwnika. Lille zaczęło grać bardziej defensywnie czekając na kontry. Więcej ataków niż w pierwszej połowie przeprowadza za to Lorient, ale gospodarze bronią się dobrze. Jeleń oprócz tego, że miał kilka sytuacji na początku meczu jest niewidoczny.

61 min. Zmiana także w drużynie gości. Zszedł Innocent Emeghara, wchodzi Gilles Sunu.

60 min. Schodzi Obraniak. Za niego Mavuba. Być może Polak odczuwał jeszcze skutki niefortunnego upadku.

49 min. Z rzutu rożnego znowu bez efektu dośrodkowuje Obraniak.

46 min. Rozpoczęła się druga połowa.

Przerwa Piłkarze obu drużyn idą do szatni.

41 min. Obraniak znów wykonuje rzut wolny tym razem z boku pola karnego. Znowu nie przynosi zagrożenia.

40 min. Rzut wolny dla Lille z prawej strony z 35 metrów. Do piłki podchodzi Obraniak. Dośrodkowuje na długi słupek, ale zdecydowanie za mocno.

34 min. GOL! Joe Cole strzela piękną bramkę dla Lille. Uderza sprzed pola karnego w samo okno! Bramkarz bez szans!

33 min. Obraniak dośrodkowuje z rzutu rożnego, wybijają obrońcy. Po chwili jednak piłka wraca do niego. Jest z prawej strony ma dużo czasu i miejsca. Sędzia doszukuje się jednak spalonego. Powtórka nie rozstrzyga czy Polak spalił.

28 min. Dobra sytuacja właśnie Obraniaka! Wbiegł z prawej strony w pole karne, oddał strzał lewą nogą i niewiele się pomylił. Piłka poszybowała obok bliższego słupka.

23 min. Zmiana nie jest konieczna - Obraniak wraca na boisko.

21 min. Jeleń przy asyście jednego obrońcy popędził na bramkę Lorient, oddał strzał po ziemi z prawej strony pola karnego, ale piłka przeturlała się obok dalszego słupka.

20 min. Obraniak upadł niezdarnie i potrzebował pomocy medycznej. Nie wiadomo czy pozostanie na boisku, rozgrzewają się rezerwowi Lille.

14 min. Sytuacja dla Lille. Dośrodkowanie z prawej strony trafia do Basy, ale ten główkuje nad bramką.

9 min. Znów strzela Jeleń! Tym razem głową po rzucie rożnym, ale broni bramkarz Lorient.

8 min. Jeleń dobrze opanował piłkę w polu karny, oddał strzał, ale zablokował go obrońca.

Przed meczem:

Informacje o tym, że Jeleń wystąpi dziś w pierwszym składzie portalowi Sport.pl przekazał menedżer piłkarza Tomasz Kaczmarczyk. Dla Jelenia jest to oficjalny debiut w pierwszym składzie Lille, do którego przeszedł pod koniec letniego okienka transferowego.

Pierwszy występ w barwach Lille Polak zanotował przed tygodniem, kiedy pojawił się na boisku w 86. minucie, zmieniając Edena Hazarda.

Importowana armia Smudy. Dołączy do niej Melikson?