Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paweł Golański zagra w Koronie Kielce

Jak podała oficjalna strona kieleckiego klubu były reprezentant Polski, który ostatnio występował w rumuńskiej Steule Bukareszt, a przez ostatnie miesiące był bez klubu, zdecydował się na grę w Koronie.
Od końca czerwca, kiedy Golańskiemu wygasł kontrakt z Rumunami, piłkarz pozostawał bez klubu. Początkowo trenował z drużyną ŁKS-u Łódź, ale kategorycznie zaprzeczał, że wróci do polskiej ligi. Jego zatrudnieniem zainteresowane były zespoły zagraniczne, ale swoją ofertę złożyła również Korona.

Po nieudanych negocjacjach z rosyjskim Tomem Tomsk, wiele mówiło się, że obrońca znajdzie zatrudnienie w Szturmie Graz. Tam również jednak nie trafił. W ostatnich tygodniach zawodnik coraz śmielej zaczął mówić o angażu w którymś z zespołów ekstraklasy. Według doniesień mediów, oprócz propozycji z Korony miał też oferty z Polonii Warszawa i Wisły Kraków. Ostatecznie zdecydował się podpisać kontrakt z kielczanami.

To już drugie podejście Golańskiego do gry w tym zespole. Wcześniej, wychowanek SMS-u Łódź, występował w drużynie złocisto-krwistych w sezonie 2005/2006. Dobre występy w ekstraklasie zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski, prowadzonej wówczas przez Leo Beenhakkera. Piłkarz znalazł się w kadrze na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii. Z orzełkiem na piersi rozegrał 14 spotkań, w których zdobył 1 gola.

Więcej o: