T-Mobile Ekstraklasa. Korona - Górnik 2:0. Kielczanie jedyną drużyną bez porażki

Korona Kielce wygrała z Górnikiem Zabrze 2:0 po golach Zielińskiego i Kiełba. Kielczanie pozostają wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy i są w tym momencie jedyną drużyną, która w tym sezonie nie przegrała w lidze.

Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv ?

W pierwszej połowie Górnik całkowicie dał się zdominować rywalowi. Piłkarze z Kielc od razu narzucili zabrzanom swój rytm gry, podkręcili tempo rozgrywania akcji, na co Górnik nie potrafił zareagować. Kielczanie w zaledwie pięć minut strzelili dwa gole. Najpierw w 20. minucie Zieliński wykorzystał zamieszanie w polu karnym Peskovicia, później po cudownej asyście Stano, Jacek Kiełb popisał się precyzyjnym strzałem po ziemi. Do końca drugiej połowy Korona dominowała. Górnik oddał pierwszy celny strzał na bramkę przeciwnika dopiero w 42. minucie gry...

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Piłkarze Korony harowali na boisku, częściej atakowali na bramkę rywala. Widać było u nich zaangażowanie, którego brakowało u graczy z Zabrza. Korona - jak to przyzwyczaiła nas w poprzednich meczach - często atakowała pressiniem, dzięki czemu Górnik zaliczył mnóstwo strat w środku pola. Korona wciąż pozostaje jedyną drużyną Ekstraklasy bez porażki w tym sezonie. Dzięki wygranej z Górnikiem Korona pozostaje na drugim miejscu w tabeli.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Sprawdź 10 największych hitów transferowych lata ?