T-Mobile Ekstraklasa. Górnik - Jagiellonia 2:0. Nakoulma nie zwalnia tempa

Po niezbyt emocjonującym meczu Górnik pokonał Jagiellonię 2:0. Gole dla zabrzan strzelali napastnicy: Prejuce Nakoulma i Daniel Gołębiewski. Dla tego pierwszego to trzeci gol w trzecim kolejnym spotkaniu.
Po pierwszym kwadransie gry wydawało się, że do przerwy zobaczymy przynajmniej dwa gole. Górnicy oddali kilka strzałów na bramkę, Jagiellonia odpowiedziała mocnym uderzeniem Cetkovicia co sprawiło, że tempo meczu stało się bardzo szybkie. Jednak im dalej w mecz, tym piłkarze skupiali się bardziej na defensywie i utrzymanie czystego konta do przerwy meczu.

W drugiej połowie Górnik szybko przejął inicjatywę, raz po raz wyprowadzał groźne ataki, ale przez długi czas nie potrafił przebrnąć przez skomasowaną obronę gości. Mecz był przez to nudny. Irytujący był styl gry Jagiellonii, która wolała skupić się na grze obronnej, niż wykorzystywać potencjał swoich piłkarzy z przodu.

Zabrzanie skupili się na grze skrzydłami, próbując zagrażać rywalowi przez liczne dośrodkowania w pole karne. Ta taktyka przyniosła skutek dopiero w 81. minucie meczu. Po dobrej centrze Bembena, Prejuce Nakoulma strzelił efektownie szczupakiem i pokonał Tomasza Ptaka. To trzecia bramka zawodnika z Burkina Faso w trzecim kolejnym meczu. Sześć minut po trafieniu Nakoulmy, wynik ustalił Gołębiewski. Wypożyczony z Polonii Warszawa gracz wykorzystał błąd w komunikacji na linii Skerla - Ptak i wpakował futbolówkę do pustej bramki.