Liga turecka. Przestrzelony karny i asysta Grosickiego

Sivasspor Kamila Grosickiego w meczu 28. kolejki ligi tureckiej pokonał Bucaspor 4:0. Polak zanotował asystę, ale także nie wykorzystał rzutu karnego. Wygrał także Trabzonsport z Arkadiuszem Głowackim i braćmi Brożkami w składzie.
Grosicki mecz z Bucasporem może zaliczyć do średnioudanych. Polak w prawdzie zaliczył asystę przy drugim golu Ricardo Suáreza, ale w 26. minucie nie wykorzystał rzutu karnego (jego strzał obronił bramkarz). Został ukarany także żółtą kartką. Trener zdjął go z boiska po 70 minutach gry.

Po 26. kolejkach tureckiej Superligi Sivasspor zajmuje 15. miejsce w tabeli (na 18 drużyn) z 25 punktami na koncie.

Wygrał także Trabzonspor (na wyjeździe z Genclerbirligi 2:1). z trzema Polakami w składzie. Piotr Brożek i Arkadiusz Głowacki grali pełne 90 minut, Paweł Brożek pojawił się na boisku na ostatnie 10 minut. Trabzon zrównał się tym samym z przewodzącym tabeli Fenerbahce (60 punktów).

Tym razem przeszkodziła murawa. Ósma porażka Legii  »