Polacy za granicą. Smolarek zapewnił Kavali wygraną z Panathinaikosem

Euzebiusz Smolarek strzelił dwie bramki w lidze greckiej. Kavala, w której występuje Polak pokonała 2:0 Panathinaikos, grając na wyjeździe. To pierwsze trafienia Smolarka w oficjalnym spotkaniu od ponad dziesięciu miesięcy.

Zobacz bramki Smolarka na Z Czuba.tv ?

Smolarek nie grał od początku spotkania. Pojawił się na boisku w 27. minucie, zmieniając Ivana Gvozdenovicia. W 68. minucie po strzale Smolarka Kavala objęła sensacyjne prowadzenie. Drugą bramkę Smolarek zdobył w 85. minucie. Łukasz Sosin, także reprezentujący barwy Kavali, nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych.

To pierwszy gol Smolarka w oficjalnym meczu od pierwszego kwietnia 2009 roku, kiedy to czterokrotnie pokonał bramkarza San Marino w meczu wygranym przez reprezentację Polski 10:0.

Ostatniego gola w rozgrywkach klubowych Smolarek strzelił w sezonie 2007/08 w barwach Racingu Santander. W kolejnym sezonie Smolarek zagrał w dwunastu meczach Boltonu Wanderers, ale nie zdobył ani jednej bramki. W ostatnim zimowym okienku transferowym reprezentant Polski trafił do greckiej Kavali,  w której debiutował piątego stycznia.