Liga francuska. Pogrom zespołu Dudki i Jelenia

Auxerre uległo aż 0:5 zespołowi Grenoble w meczu 23 kolejki Ligue 1. Ireneusz Jeleń zagrał 90 minut, a Dariusz Dudka pojawił się na boisku w 77. minucie, gdy wynik był już rozstrzygnięty. Porażka jest tym bardziej dotkliwa, że Grenoble zamyka tabelę, i w poprzedzających spotkanie 22 kolejkach zdobyło raptem siedem punktów.
Już po dziesięciu minutach Grenoble prowadziło 2:0 po bramkach Danijela Ljuboji i Nassima Akroura. W końcówce pierwszej połowy dwa kolejne gole zdobyli Daisuke Matsui i ponownie Akrour. Wynik ustalił kilka minut po przerwie Matsui. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Po dwudziestu trzech kolejkach Auxerre jest szóste, z dziewięcioma punktami straty do prowadzącego Bordeaux. Grenoble, mimo wygranej pozostało na ostatnim miejscu. Do 19. w tabeli Boulogne brakuje mu cały czas sześciu punktów.

Grenoble Foot - AJ Auxerre 5:0 (4:0)

Bramki: Ljuboja (8.), Akrour (10., 42.), Matsui (36., 53.)

Czerwona kartka dla Euzebiusza Smolarka »