Michał Janota strzela w Holandii

Polski napastnik zdobył trzeciego gola dla Excelsioru Rotterdam w niesamowitym meczu Pucharu Holandii z zespołem Haaglandia/Sir Winst. O zwycięstwie Excelsioru decydowały rzuty karne. Po dogrywce było 6:6.

Polak zdobył gola w 25. minucie i ustalił wynik pierwszej połowy na 3:1. W drugiej rywale w ciągu 20 minut zdobyli trzy bramki i szanse zespołu z Rotterdamu uratował dopiero w 88. minucie Steensel. Nie minęło 10 minut dogrywki a zespół Polaka już przegrywał dwiema bramkami. Jeszcze przed końcem udało się jednak Excelsiorowi wyrównać, dzięki bramce strzelonej w ostatniej minucie, a w rzutach karnych zwyciężył 7:6.

michał janota ma 19 lat i jest zawodnikiem Feyenoordu Rotterdam, w barwach którego zagrał 8 meczów i strzelił 2 gole. W tym sezonie zostal wypożyczony do Excelsioru. W 6 meczach strzelił 4 gole.

Haaglandia/Sir Winst - Excelsior Rotterdam 6:6 (1:3, 4:4, karne 6:7): Renfurm (23.), Sensoy (54., 97.), Schotman (64.), Stoffels (75.), Keyzer (95.) - Nieveld (8.), Fernandez (9.), Janota (25.), Steensen (88.), Alisic (103.), Peppen (120.)