Jeleń i Dudka dają zwycięstwo Auxerre

Ireneusz Jeleń strzelił ósmą bramkę w lidze francuskiej w tym sezonie, a Dariusz Dudka pierwszą. Dzięki ich golom Auxerre wygrywa 2:0 z Le Mans

Zobacz za co kochają ich Francuzi na Zczuba.tv ?

"Vive les polonais", "Polacy trzęsą dziś Francją", "Szkoda, że nie mamy jeszcze Brożka" - pisali na forach internetowych kibice Auxerre w trakcie tego spotkania. W pierwszej połowie dwaj reprezentanci Polski byli na ustach fanów swojej drużyny. Dudka nie dość, że strzelił pięknego gola z 20 metrów wypracował jeszcze bramkę Jeleniowi. Sprowadzony latem z Wisły Kraków za 2,5 miliona euro 25-letni obrońca zagrał najlepszy mecz w Ligue 1. Pomogło mu zaufanie jakie obdarza go ostatnio trener Jean Fernandez, który od miesiąca wystawia go regularnie do składu, choć na mało lubianej dla Polaka pozycji - lewego obrońcy. "Po tej lewej stronie Auxerre jest dziś naprawdę silne" - podsumował pierwsze minuty meczu komentator francuskiej telewizji.

Ale ponownie swoją wielką formę potwierdził Jeleń. Napastnik powołany w końcu do kadry Polski na najbliższe mecze eliminacji do mistrzostw świata w 2010 roku zdobył piątego gola w tym roku. Dokonał tego w siedmiu ostatnich ligowych meczach. W sobotni wieczór Jeleń po doskonałym 30-metrowym podaniu Dudki minął obrońcę Le Mans, a potem sprytnym technicznym strzałem pokonał bramkarza Yohana Pele.

27-letni polski napastnik strzelił w tym sezonie osiem bramek. "Prowadzeni przez Jelenia piłkarze AJA awansowali do pierwszej połówki tabeli" pisze więc w podsumowaniu meczu dziennik "L'Equipe". Auxerre zajmuje obecnie dziewiątą pozycję w tabeli Ligue 1, choć przed powrotem Jelenia było tuż nad strefą spadkową. Zespół Polaków ma 37 punktów. W tym sezonie do utrzymania w Ligue 1 powinny starczyć 42.

Jeleń opuścił boisko w 76 min. Dudka rozegrał całe spotkanie.