Dublet Mariusza Lewandowskiego i Szachtaru Donieck

Szachtar, w którego barwach występuje Mariusz Lewandowski, pokonał w derbach Doniecka drużynę Metalurga 4:1 w ostatniej kolejce i zdobył trzecie w ciągu czterech lat mistrzostwo Ukrainy.

W pierwszej połowie gole dla Szachtara zdobywali Brazylijczycy: Jadson, Ilsinho i Fernandinho. Na początku drugiej połowy Oleksandr Kozyrin zdobył honorową bramkę dla drużyny Metalurga. Niedługo potem wynik meczu ustalił jednak reprezentant Ukrainy Konstantin Krawczenko. Lewandowski wszedł na boisko w 67. minucie za Hueptschmanna.

Po 30 kolejkach Szachtar ma 74 punkty - o 3 więcej od zeszłorocznych mistrzów, Dynama Kijów, które zremisowało 2:2 z Metalistem Charków (3. miejsce).

Szachtar pobił klubowy rekord w ilości zdobytych bramek w jednym sezonie - 75. 10 dni temu mistrz Ukrainy zdobył puchar kraju po zwycięstwie 2:0 nad Dynamem Kijów.