Liga belgijska. Anderlecht - Gent. Teodorczyk zdjęty, trener wygwizdany

Rene Weiler zdecydował się na zdjęcie Łukasza Teodorczyka 20 minut przed końcem meczu Anderlechtu z Gentem (0:0). Trybuny wygwizdały decyzję trenera, a potem skandowały nazwisko polskiego napastnika

W Belgii zakończył się już sezon zasadniczy i rozpoczęła pierwsza faza play-offs. W drugiej kolejce zmierzył się lider (Anderlecht) z trzecim zespołem ligi (Gent). Spotkaniu daleko jednak było do hitu.

Jednym z nielicznych, który na boisku dwoił się i troił, był Teodorczyk. Mimo to, pierwsza połowa tego meczu powinna natychmiast pójść w zapomnienie. Do 72. min również nikomu nie udało się zdobyć bramki. Wtedy szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się na zastąpienie reprezentanta Polski Szwedem Isaakiem Thelinem.

Gdy trener ogłosił decyzję o zmianie, kibice gwizdali. Potem skandowali jednak nazwisko jednego z najaktywniejszych piłkarzy meczu, można mieć więc pewności, że nie wygwizdywali piłkarza, tylko ściągającego go z boiska Weilera.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Teodorczyk ma na koncie 20 goli.