Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Tragedia na meczu w Brazylii. Nie żyje kibic Botafogo, wielu rannych, nowe fakty

Nie żyje 28-letni kibic Botafogo. W zeszłym tygodniu informowano, że zginął od kuli w trakcie strzelaniny. W niedzielę brazylijska stacja telewizyjna "Globo" opublikowała jednak raport, który wskazuje, że śmierć nastąpiła po ciosach zadanych szpikulcem do grilla.
Derbowe mecze zawsze wywołują mnóstwo emocji. Tym bardziej w Brazylii, w Rio de Janeiro, stolicy futbolu. Niestety, czasami te emocje kierują się w złą stronę. Sytuacja wymyka się spod kontroli i zamiast więcej mówić o futbolu, mówi się o wybrykach bandytów. Tak było w przypadku ostatniego meczu Botafogo z Flamengo.

Przed spotkaniem, w okolicy Stadionu Olimpijskiego (im. Niltona Santosa), doszło do makabrycznych scen. Z przejeżdżającego samochodu padły strzały w kierunku fanów Botafogo. Wśród nich był 28-letni Diego Silva dos Santos, który po rozróbach trafił w ciężkim stanie do szpitala, gdzie zmarł.

W zeszłym tygodniu informowano, że Diego zginął od kuli w trakcie strzelaniny. W niedzielę brazylijska stacja telewizyjna "Globo" opublikowała jednak raport Instytutu Ekspertyz Sądowych, który wskazuje, że śmierć kibica nastąpiła po ciosach zadanych szpikulcem do grilla, skradzionym z baru w pobliżu stadionu.

Mimo wielkiej tragedii mecz się odbył. Flamengo wygrało z odwiecznym wrogiem 2:1.

Maracana zdewastowana. Stadion-legenda zmienia się w ruinę


Więcej o:
Komentarze (23)
Piłka nożna. Tragedia na meczu w Brazylii. Nie żyje kibic Botafogo, wielu rannych, nowe fakty
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 6 razy 4

  Tam też są środowiska patriotyczne ze swoimi kapelanami? Przeciwnicy mieli mocniejsze relikwie, czy gorliwiej służyli kapelanowi? Do mszy oczywiście.

 • lukask73

  Oceniono 9 razy 3

  Wyraźnie widać, że piłka nożna jako całość to patologia. Należy to wszystko zaorać albo zamknąć w jakichś gettach. Żadnych dotacji. Kluby leżą na pieniądzach, płacą niewyobrażalne sumy najlepszym piłkarzom, a jednocześnie żerują na publicznych środkach (korzystają ze stadionów, policja ma extra robotę z pilnowaniem bydła, PKP i samorządy muszą naprawiać zdemolowane wagony i tramwaje itd.) Skoro traktujecie to jako biznes, niech będzie to biznes od początku do końca.

 • smiki48

  Oceniono 4 razy 2

  piłka nożna jest oglądana głównie przez plebs. Anglicy już dawno stwierdzili, ze rugby jest gra dżentelmenów, zaś piłka nożna ludzi z nizin.
  Jakoś nie ma rozrób na meczach rugby, siatkówki czy lekkiej atletyki. Natomiast mecze piłki nożnej sa prawie zawsze imprezami o podwyższonym ryzyku. Dlaczego? Bo tam zbiera się specyficzna część każdego społeczeństwa. Podobnie jest z władzami i właścicielami klubów. Często są to ludzie działający na pograniczu prawa.

 • xynat

  Oceniono 6 razy 2

  Zawsze piłka kopana. Dlaczego takie sytuacje nie zdarzają się na siatkówce, koszykówce, rugby czy skokach i biegach narciarskich? Bandytka zawsze się garnie do piłki kopanej.

 • rumpa

  Oceniono 3 razy 1

  odwieczny wróg, ja pie...
  odmóżdżone małpy, nie że w Brazylii, ogólnie.
  świadomość na poziomie pantofelka.
  a potem idzie to to głosować.

 • swansea

  Oceniono 5 razy 1

  kibic a nie kibol?? to tylko u nas są kibole?? a o Holandii czy zadymach ostatnich w UK słyszeli w GW... a nie rozumiem, Europa, tam sami cywilizowani...

 • Te Pe

  Oceniono 5 razy 1

  Zanim napiszecie coś o małpach przypominam, że gdyby nie setki policjantów to żołnierze niezłomni z Łodzi dźgaliby się szpikulcami od grilla z żołnierzami wyklętymi z Warszawy przed i po każdym derbowym meczu.

 • cholonek

  0

  Oto, jak mawiał red. Szpakowski, "piękno futbolu".
  Buahahahahaha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX