Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Katastrofa samolotu w Kolumbii. Na pokładzie znajdowała się brazylijska drużyna Chapecoense

W Kolumbii rozbił się samolot z 82 osobami na pokładzie. Wielu z nich to piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego brazylijskiego klubu piłkarskiego Chapecoense. Potwierdzono już śmierć 25 osób.
Do katastrofy doszło podczas lądowania w Medellin. Zginęło 76 z 81 osób. Przeżyło trzech piłkarzy: Alan Ruschel, Jackson Follmann oraz Neto. Danilo zmarł w szpitalu.

Burmistrz Medellin Federico Gutierrez powiedział, że to "ogromna tragedia". Samolot wystartował z Brazylii i miał przystanek w Boliwii. Krążył nad lotniskiem przed podejściem do lądowania, ale nagle kontrolerzy stracili z nim kontakt. Przyczyny wypadku jeszcze nie są znane. W akcji ratowniczej przeszkadzają trudne warunki pogodowe.Oto ostatnie nagranie drużyny przed wylotem.Chapecoense to brazylijski pierwszoligowiec. W Medellin miał rozegrać finał Pucharu Copa Sudamericana (odpowiednik Ligi Europy) z Atletico Nacional. Mecz oczywiście się nie odbędzie. Na kolejkę przed końcem brazylijskiej Serie A Chapeconese zajmuje 9. miejsce.Więcej o:
Komentarze (9)
Katastrofa samolotu w Kolumbii. Na pokładzie znajdowała się brazylijska drużyna Chapecoense
Zaloguj się
 • citaobscura

  Oceniono 1 raz 1

  " " " " " "
  "samolot po zderzeniu z górą i drzewami,
  szczątki w jednym miejscu,
  na 80 osób 6 przeżyło. To tyle..."

  [kontrowersje . net]

 • awers777

  0

  Spisek Tuska i Putina, są już 24 hipotezy zamachu w Medelin. Maciarewicz już tworzy komisje parlamentarną ds. zamachu w Medelin

 • grejpfrut80

  Oceniono 2 razy 0

  Ile było słychać wybuchów? Przecież samolot z piłkarzami nie mógł się tak po prostu rozbić!

 • kibleg

  0

  no to walkower

 • dj.80

  0

  Przystanek samolotu to międzylądowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX