Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kłopoty Lucescu. Nie może wywieźć swoich pieniędzy z Ukrainy

Mircea Lucescu, który ma odejść z Szachtara Doniec do Trabzonsporu, ma problem z wyjazdem z Ukrainy. Wszystkiemu winne przepisy ograniczające wywóz pieniędzy
Kilkanaście dni temu tureckie media podały, że rumuński szkoleniowiec, który przez ostatnie 11 lat prowadził Szachtar, zdobywając z nim. m.in. Puchar UEFA, podpisał kontrakt z Trabzonsporem. Pracę ma zacząć od nowego sezonu, a jego roczne zarobki to 6 mln euro. W Doniecku miał o połowę mniej. Turcy obiecali także Lucescu przekazanie 100 mln na transfery.

Okazuje się jednak, że 70-letni rumuński szkoleniowiec może mieć poważny problem z wyjazdem z Ukrainy. Wszystko przez to, że nie może wywieźć zarobionych w Szachtarze pieniędzy. Już wcześniej ukraińskie media informowały, że na terenach zajętych przez separatystów ma zamrożone kilkanaście milionów euro. Teraz informacja została doprecyzowana: Lucescu ma zdeponowane 20 mln euro w banku należącym do Rinata Achmetowa, właściciela Szachtara i najbogatszego Ukraińca. Nie może ich po prostu wypłacić, ponieważ wprowadzone w ubiegłym roku przepisy zezwalają na wywóz z kraju tylko pół miliona euro rocznie!

Wszystko zależy podobno od Achmetowa, który obawia się działań pozaprawnych, ponieważ jego notowania u obecnej władzy nie są wysokie.Więcej o:
Komentarze (11)
Kłopoty Lucescu. Nie może wywieźć swoich pieniędzy z Ukrainy
Zaloguj się
 • czaromir

  Oceniono 4 razy 4

  dziki wschód

 • skrabel1

  Oceniono 3 razy 3

  Bo mu złośliwie w kopiejkach wypłacali....

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  nikt mu nie kazal tam pracowac.

 • cucurucu

  Oceniono 4 razy 2

  Niech kaze sobie placic w diamentach

 • kochanka.dorna

  Oceniono 4 razy 0

  Ale on ciemny... Powinien zapytać prezydenta Gdańska o radę. Ten jakoby otrzymywał milionowe darowizny od rodziny, za co kolorowa kolejne mieszkania. Miał ich 11 potem jak dostał zarzuty prokuratorskie to nagle kilka zniknęło z jego rejestru i nie wiadomo, czy obdarował żonę czy co...
  ---
  No więc prezio Gdańska mógłby dać np. taka rade: obdarowujesz po pół mln swoją najbliższą rodzinę. Żonę, dzieci, rodziców, teściów... I już możesz kilka mln euro wywieźć. Chcesz 40 wywieźć teraz? No to jeszcze dalszą rodzinę. I oni z tobą wyjeżdżają z Ukrainy. A potem robią darowizny tobie. Cóż, będzie to jakiś % kosztować, ale tak już jest z bankami, że to one zarabiają a nie ich klienci.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz -1

  Jaki kraj takie pieniądze.

 • sokolddd

  Oceniono 10 razy -8

  Ci Ukraińcy to jednak mądre chłopy. Tak samo powinno się postąpić z wielkimi firmami zagranicznymi wyzyskującymi Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX