Eredivisie. Asysta Milika w mecz z ADO Den Haag

Ajax Amsterdam pokonał w 4. kolejce Eredivisie ADO Den Haag 4:0. Cały mecz w barwach Ajaksu rozegrał Arkadiusz Milik. Polak tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale zaliczył asystę przy czwartej bramce.

Zdobywcą pierwszej bramki dla Ajaksu w 16. minucie spotkania był Anwar El Ghazi. Zaledwie cztery minuty później Davy Klaassen podwyższył na 2:0. W 58. minucie było 3:0, a na listę strzelców wpisał się Joel Veltman.

Wynik meczu w 74. minucie ustalił El Ghazi, który wykorzystał podanie Arkadiusza Milika. Polak wpadł w pole karne, minął bramkarza, ale nie mógł strzelać, bo zapędził się do linii końcowej boiska. Wyłożył więc piłkę przed bramkę, a formalności dopełnił El Ghazi.

Ajaks po czterech kolejkach ligi holenderskiej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem punktów. Następnym rywalem Milika i spółki będzie zespół Twente.