Liga holenderska. Dwa gole Milika, trafił również Steblecki

W meczu S.C. Cambuur - Ajax Amsterdam (2-4) trzy gole strzelili Polacy. Dla gospodarzy trafił Sebastian Steblecki, natomiast dla mistrza Holandii dwie bramki zdobył Arkadiusz Milik.

Steblecki strzelił gola już w drugiej minucie meczu. Jednak radość gospodarzy nie trwała zbyt długo. W 19. minucie ładnym wykończeniem w sytuacji sam na sam popisał się Milik. Cztery minuty później Ajax prowadził już 2-1, gola strzelił Davy Klaassen, a Polak zaliczył "asystę drugiego stopnia", odgrywając piłkę piętą. Polak podwyższył wynik na 3-1 po godzinie gry. Wbił piłkę do pustej bramki po podaniu El-Ghaziego, który później trafił na 4-1.

Steblecki zszedł z boiska w 60. minucie. To była jego druga bramka dla Cambuur w czwartym meczu; wcześniej trafił w Pucharze Holandii. Milik opuścił boisko kwadrans później, został zmieniony przez Kolbeinna Sigthorssona. W Eredivisie ma już pięć bramek.