Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Meksykański polityk o Ronaldinho: "brazylijska małpa"

Kilka dni temu 34-letni Ronaldinho, najlepszy piłkarz świata według FIFA w 2004 i 2005 roku, podpisał dwuletni kontrakt z meksykańskim klubem Queretaro. Piłkarz nie zdążył jeszcze zadebiutować w nowym klubie, a już padł ofiarą rasistowskiego ataku.
Ronaldinho został zaprezentowany jako nowy gracz klubu w przerwie podczas meczu Queretaro, którego przeciwnikiem była Puebla. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Później piłkarza na swoim koncie na Facebooku obraził Carlos Trevino, członek Partii Akcji Narodowej.

- Naprawdę staram się być tolerancyjny, ale nienawidzę piłki nożnej i głupoty, którą tworzy. Nienawidzę jej, bo ludzie wychodzą na ulice i blokują drogi, a przez to muszę przez dwie godziny wracać do domu. Wszystko po to, aby oglądać małpę. Co prawda brazylijską, ale wciąż małpę. To zmienia się w zabawny cyrk - napisał na swoim profilu Carlos Trevino.

Meksykański klub potępił jego rasistowskie słowa. Polityk szybko zdał sobie sprawę ze skandalu, jaki wywołał, i usnął wpis. Było już za późno, bo internauci zdążyli zrobić zdjęcia i zrzuty ekranu.

Kilka tygodni temu Ronaldinho pożegnał się z ekipą Atletico Mineiro, w barwach której zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Copa Libertadores. Wcześniej Ronaldinho grał m.in. w Paris Saint Germain, Barcelonie, z którą triumfował w Lidze Mistrzów w 2006 roku, AC Milan i Flamengo.Więcej o:
Komentarze (8)
Meksykański polityk o Ronaldinho: "brazylijska małpa"
Zaloguj się
 • deagreth

  Oceniono 39 razy 23

  No to gość przegiął. Rozumiem że kogoś można nie lubić, nie lubić piłki nożnej ale jeśli kogoś nazywa się małpą tylko dlatego że się go nie lubi, bądź ma ciemniejszą karnację to jest to szczyt chamstwa. Poza tym to jego naród cały czas nielegalnie emigruje do USA i jest tam wyzywany od brudnych roboli i meksykańskiego ścierwa. Może zamiast dawać zły przykład powinien raczej trzymać gębę na kłódkę nawet jeśli mu się to nie podoba. Zaraz, czy to przypadkiem nie jego rodak został nazwany "dnem sędziowskim" na mistrzostwach w siatkówce?

 • antropoid

  Oceniono 12 razy 4

  Jeśli to jest wiernie przetłumaczone, to raczej nie ma tu rasistowskiego podtekstu.

 • badziewiak66

  Oceniono 5 razy 3

  Proszę dokładnie przetłumaczyć. Spróbuję : staram się być tolerancyjny, ale nienawidzę piłki nożnej i tych histerycznych zachowań które produkuje. Nienawidzę piłki nożnej bo ludzie zalali ulice by go zobaczyć I dwie godziny zajęło mi dotarcie do domu. Wszystko po to by zobaczyć małpę. Brazylijczyka , ale także małpę. To jest już śmieszny cyrk.

 • his_dudeness

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny genialny podpis zdjęcia.
  Cenię dobre dziennikarstwo.

 • loppe

  Oceniono 22 razy 2

  Ale on miał na myśli wszystkich piłkarzy (bo mecze powodują korki)

  Niepotrzebnie boskiego Ronaldinho niepokoją tym wpisem

 • zdzih8899

  Oceniono 6 razy -2

  Ja tak można!!! Skandal, taka obraza!!! Widziałem małpy z ładniejszymi zębami od Ronaldinho.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX