Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rosja łamie przepisy ws. krymskich zespołów, ale UEFA nie otwiera sprawy dyscyplinarnej

UEFA nie otworzyła sprawy dyscyplinarnej przeciwko rosyjskiemu związkowi piłki nożnej pomimo udziału trzech klubów z Krymu w meczach eliminacyjnych Pucharu Rosji.
Na sprawę zwróciła uwagę ukraińska federacja piłkarska. W oficjalnym oświadczeniu UEFA napisała: "Jesteśmy w kontakcie z obiema federacjami i na tym etapie nie zamierzamy dalej komentować tej sprawy". W zeszłym tygodniu Gianni Infantino, sekretarz generalny UEFA, wyrażał nadzieję, że obie federacje dojdą do porozumienia w tej sprawie, ale wydaje się to mało realne.

Pierwsze mecze krymskich klubów zostały rozegrane już we wtorek. Tawrija Symferopol przegrała 0-2 z SKChF Sewastopolem, natomiast Żemżuczyna Jałta również przegrała 0-2 z rywalem z Soczi. Zespoły te zostały również zgłoszone do gry w drugiej lidze rosyjskiej (trzeci poziom rozgrywek), co stoi w sprzeczności z przepisami UEFA i FIFA. Krym oficjalnie nadal należy do Ukrainy, a by występować w rozgrywkach organizowanych przez inne państwo, należy dostać specjalną zgodę; tej krymskie zespoły nie otrzymały. Szerzej o tej sprawie można przeczytać w tym tekście.

Niechęć UEFA do podejmowania jakichkolwiek decyzji wbrew Rosji nie dziwi aż tak bardzo, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów od 2012 roku - oraz kilku klubów występujących w tych rozgrywkach - jest rosyjski Gazprom, największy wydobywca gazu ziemnego na świecie. Umowa sponsorska wygasa dopiero po tym sezonie.

Polscy sportowcy też bawią się w splash! [ZOBACZ]


Więcej o:
Komentarze (122)
Rosja łamie przepisy ws. krymskich zespołów, ale UEFA nie otwiera sprawy dyscyplinarnej
Zaloguj się
 • jac-uch

  Oceniono 979 razy 939

  Cooo? Nie ma walkowerów? No tak, Gazprom sponsoruje LM to fikać nie można

 • voooo

  Oceniono 578 razy 510

  Może niech się wypowiedzą ci, którzy tak bronili uefy w sprawie Legii.
  Tak dobrze znacie przepisy. Na podstawie którego paragrafu nic nie zrobią Rosji?

 • perkis1234

  Oceniono 358 razy 346

  Przecież od dziesiątek lat wiadomo, że FIFA i UEFA to państwo w państwach - a raczej zalegalizowana mafia i gangsterka. Najlepiej czuje się między swoimi.

 • polopot

  Oceniono 259 razy 247

  To nam niestety pokazuje jak jest siła naszego futbolu.

  Legia, mistrz kraju wyrzucona z Ligi mistrzów za formalną drobnostkę, Ruscy włączją do swojej ligi zespoły z obcego kraju a Ci nawet nie komentują,

  Rz.gać się chce..

 • kotek4040

  Oceniono 187 razy 181

  Poziom zeszmacenia UEFA będzie teraz widoczny gołym okiem. Relacje z Rosją będziemy oczywiście śledzili ale niestety będziemy się śmiali przez łzy. Dopiero teraz widać na czym polega "wielka piłka".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX