Brazylijczyk Adriano zagrał pierwszy mecz od prawie dwóch lat

Były napastnik reprezentacji Brazylii i Interu Mediolan wrócił na boisko po prawie dwóch latach przerwy. 32-letni piłkarz Atletico Paranaense wystąpił w wygranym 1:0 spotkaniu z The Strongest La Paz w rozgrywkach Copa Libertadores.

Adriano wszedł na boisko w 85. minucie, zastępując Edersona. Był to pierwszy mecz byłego reprezentanta Brazylii po prawie dwuletniej przerwie. Decydującego gola dla Atletico w 24. minucie strzelił Dias-Leandro.

- Każdego dnia walczyłem, by osiągnąć swój cel - powiedział po meczu 32-letni napastnik. I dodał: - W swoim życiu wiele przeżyłem i udział w Copa Libertadores daje mi dużo szczęścia.

Ostatnim klubem Adriano było Corinthians Sao Paulo, dla którego rozegrał tylko cztery mecze i strzelił jednego gola. Ze względu na problemy z alkoholem i nadwagą piłkarz musiał zakończyć karierę.

Wcześniej z Interem czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Włoch. Z reprezentacją Brazylii w 2004 roku wygrał Copa America.