Piłka nożna. Ronaldinho asystuje, Atletico wygrywa

Brazylijskie Atletico Mineiro pokonało Sao Paulo 2:1 w meczu Grupy 3 południowoamerykańskiego Copa Libertadores. Dwie asysty zaliczył Ronaldinho

Słynny Brazylijczyk przy pierwszym golu w 13. minucie meczu wykazał się niezłym sprytem. Ronaldinho pił wodę przy linii bocznej, kiedy piłkarze Atletico wykonywali rzut z autu. Niekryty Ronaldinho dostał piłkę od Marcosa Rochy - zgodnie z przepisami przy wyrzucie piłki z autu nie ma spalonego - i podał ją wzdłuż linii bramkowej. Piłka trafiła do Jo, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Sao Paulo. W 72. minucie Ronaldinho dośrodkował, a obrońca Rever podwyższył na 2:0. Rozmiary porażki zmniejszył rezerwowy Aloisio.

Asysty Ronaldinho:

W innych meczach mistrz Brazylii Fluminense pokonał 1:0 FC Caracas (Wenezuela), Penarol Montevideo wygrał na wyjeździe z chilijskim Deportes Iquique 2:1, a Boca Juniors Buenos Aires nieoczekiwanie przegrało na własnym boisku z meksykańską Toluką 1:2.