Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dyrektor Anderlechtu: Wasilewski może odejść za darmo

PRZEGLĄD PRASY. Wygląda na to, że Marcin Wasilewski nie jest już w ogóle potrzebny Anderlechtowi. Na łamach ?Super Expressu? Herman Van Holsbeeck - dyrektor sportowy tego klubu - zadeklarował, że Polak może odejść z belgijskiego zespołu za darmo.
- Moja sytuacja w klubie jest nie za wesoła, a wręcz dramatyczna, reprezentacja Polski jest więc dla mnie oddechem. Jedyną możliwością, żeby zagrać. Nie wykluczam, że jeszcze przed czerwcem odejdę z Anderlechtu - powiedział podczas ostatniego zgrupowania kadry Wasilewski. 33-letni piłkarz od kilku tygodni jest w swoim klubie tylko rezerwowym.

Z każdym kolejnym dniem coraz głośniej mówi się o opuszczeniu przez niego Brukseli. Kontrakt obrońcy wygasa w czerwcu, ale Anderlecht wyraził zgodę na szybsze odejście zawodnika. Początkowo klub żądał za Polaka gotówki, co za bardzo nie podobało się Wasilewskiemu .

W rozmowie z "Super Expressem" dyrektor sportowy Belgów Herman Van Holsbeeck przyznał, że teraz piłkarz będzie mógł odejść za darmo. - Prawdą jest, że wcześniej chcieliśmy dostać za "Wasyla" jakieś pieniądze, ale zmieniliśmy zdanie. Właśnie po to, aby mu pomóc, zrezygnowaliśmy z pieniędzy za jego odejście - powiedział "Super Expressowi" Van Holsbeeck, który zdradził również, że Anderlecht znalazł Wasilewskiemu w Holandii nowy klub, ale piłkarz nie wyraził zgody na transfer.

33-letni Wasilewski to ulubieniec kibiców Anderlechtu. Do najbardziej utytułowanego belgijskiego klubu trafił w 2007 roku. Przez kilka lat gry w Jupiler League zdobył z "Fiołkami" dwa mistrzostwa kraju.

Więcej o:
Komentarze (31)
Dyrektor Anderlechtu: Wasilewski może odejść za darmo
Zaloguj się
 • dioma85

  Oceniono 74 razy 68

  Bardzo go cenię za waleczność i hart ducha, nie tak częste u polskich piłkarzy. Niestety w obecnej formie, bez gry w klubie nie może być wzmocnieniem reprezentacji. Życzę powodzenia w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

 • 6uldv8

  Oceniono 56 razy 26

  A może Wasilewski do Legii, żeby zastąpić Żewłakowa? Nastąpiłoby wtedy wyraźne odmłodzenie składu... ;)

 • paliwoda2

  Oceniono 44 razy 24

  Szkoda ,że Fornalik nie bierze pod uwagę informacji z zagranicznych klubów. Skoro Anderlecht tak drastycznie negatywnie ocenia Wasyla to znaczy ,że jest on w tej chwili słaby. A biorąc pod uwage , że ma juz swoje lata to tym bardziej nie trzeba go było brac na Irlandię. Poza tym uderzajace jest , że Fornalik, który wydawało się odmładza kadre, na irlandię zagrał składem Smudy. I to było widac. Od razu przypomniało mi sie przykro Euro 2012.

 • darasso

  Oceniono 11 razy 9

  "Właśnie po to, aby mu pomóc, zrezygnowaliśmy z pieniędzy za jego odejście "- śmieszne. Zrezygnowali z kasy, bo nie chcą mu płacić do czerwca. Jak teraz odejdzie, to przynajmniej wyjdą na zero. W czerwcu i tak by za niego nic nie dostali.

 • teremmeret

  Oceniono 14 razy 8

  nie, no milusi ten Pan Dyr. najpierw zamknął okienko tranferowe a teraz odda za darmo jak jakąś lalkę zużytą. to mu zrobił PR, na 102! powodzenia Wasyl!

 • flugufrelsarinn

  Oceniono 26 razy 6

  "33-letni Wasilewski to ulubieniec kibiców Anderlechtu"...według polskiej pracy

 • vito3

  Oceniono 25 razy 5

  lata bez sensu jak zyd po pustym sklepie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX