Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Standard Liege może dołączyć do Ligue 1

10-krotny mistrz Belgii Standard Liege może wkrótce przenieść się do francuskiej Ligue 1 - zapowiedział właściciel klubu Roland Duchatelet. Zagroził, że tak się stanie, jeśli nie powstanie łączona liga belgijsko-holenderska
- Jeśli nie powstanie łączona liga Beneluksu, futbol w Belgii umrze. Dlatego rozważam możliwość dołączenia do francuskiej Ligue 1 - stwierdził właściciel Standardu Liege.

Duchatelet przyznał, że będzie pytał Francuzów o zgodę, ale wciąż ma nadzieję, że powstanie tzw. Beneliga. - Mogłaby ona konkurować z najlepszymi europejskimi rozgrywkami - powiedział.

O pomyśle mówi się od dawna, ale nie poczyniono żadnych kroków, by wprowadzić projekt w życie. W lidze mogłyby grać oprócz Standardu Liege, m.in. Anderlecht Bruksela, FC Brugge, Ajax Amsterdam czy PSV Eindhoven.

Więcej o:
Komentarze (7)
Piłka nożna. Standard Liege może dołączyć do Ligue 1
Zaloguj się
 • cule_szczecin

  Oceniono 74 razy 56

  To jedynym polskim zespołem, który miałby szanse na europejskie puchary, byłyby Karpaty Lwów.

 • merritt

  Oceniono 23 razy 19

  połowy ligi nie byłoby stać na podróże do Doniecka czy Charkowa. U nas to nie ma racji bytu ale u nich jak najbardziej. Ze sportowego punktu widzenia byłaby to bomba ale nie wiem jak to wygląda od strony podziałów narodowych. Nie sądzę żeby się udało takie coś zrobić.

 • kosmyg

  Oceniono 20 razy 8

  Z logistycznego punktu widzenia liga ukraińska odpada, ale połączyć polską, czeską, słowacką i ewentualnie węgierską. W miarę blisko, w ramch Unii, najlepsze kluby mają porównywalny poziom. Mielibyśmy w niej 4-5 klubów na początek, czyli mniej więcej tyle, ile organizacyjnie czy sportowo wygląda przyzwoicie a nie tylko wegetuje. Skoro nie mamy co marzyć o europejskich pucharach, to przynajmniej miejmy więcej meczów na przyzwoitym poziomie.

  A co do ukraińskiej to najlepiej by było, gdyby wschód grał w rosyjskiej, bo taki szachtar czy dnipro stylem zarządzania bardziej do niej pasują a zachód z karpatami choćby u nas, ale to oczywiście nierealny podział.

 • pedro-ss

  Oceniono 10 razy 2

  Wszystkie proby laczenia lig sa idiotyczne. Jeden glowny argument. Europejskie puchary. Gdyby doszlo do polaczenia, ryzyko niewystapienia w pucharach dla takiego Ajaxu, zwiekszaja sie. Nikt nie bedzie ryzykowal utraty miejsc w LM czy LE. A UEFA na 100% nie dolozy od tak miejsc takiej lidze.

  Demagogia nic wiecej.

 • kontroversyjny

  Oceniono 42 razy -2

  A gdyby tak połączyć T-MOBILE EKSTRAKLASE z ukraińską PREMIER LEAGUE hmmm ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX