Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Grał w Football Managera, został prawdziwym trenerem

Nieznany 21-latek został zatrudniony przez FK Baku jako trener. Zaimponował włodarzom azerskiego klubu... umiejętnościami prowadzenia zespołu w Football Managerze, komputerowej grze, w której każdy może poprowadzić dowolny klub świata.
Z funkcji menedżera pierwszego zespołu FK Baku niedawno zwolniony został Bozidar Bandović, były obrońca między innymi Olympiakosu Pireus. Klub rozpatrywał kandydatury kilku trenerów, którzy mieliby go zastąpić, wśród których znalazł się choćby Jean-Pierre Papin, były napastnik Olympique Marsylii, AC Milanu, Bayernu Monachium i reprezentacji Francji.

Ostatecznie władze zajmującego szóste miejsce w lidze Azerbejdżanu klubu zdecydowały się jednak na 21-letniego Vugara Huseynzade. Jak dotąd nie pracował on na żadnym stanowisku, które można by w jakikolwiek sposób porównać z nową funkcją. Klub uznał, że o jego kompetencjach świadczą... osiągnięcia odnoszone w Football Managerze, w którego gra od dziesięciu lat.

- Zawsze marzyłem o pracy w profesjonalnej piłce. W Football Managera gram od 2002 roku - powiedział Huseynzade na konferencji prasowej tuż po podpisaniu kontraktu.

Sport. pl poleca najnowszą edycję Football Managera »


Więcej o:
Komentarze (1)
Piłka nożna. Grał w Football Managera, został prawdziwym trenerem
Zaloguj się
  • szymon2555

    Oceniono 8 razy 4

    Piszecie 2 razy o tym samym? Zrobcie chociaż jakieś większe odstępy... www.sport.pl/pilka/1,64946,12912918,Pilka_nozna__Klub_zatrudnil_21_latka_jako_trenera_.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX