Liga chińska. Drogba zadebiutował w Shanghai Shenhua [WIDEO]

Didier Drogba zadebiutował w chińskiej ekstraklasie, a jego zespół Shanghai Shenhua zremisował z Guangzhou R&F 1:1. Były napastnik Chelsea Londyn zaliczył asystę i był bliski strzelenia gola

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wszedł na boisko z ławki rezerwowych w drugiej połowie, gdy jego zespół po samobójczym trafieniu Moisesa przegrywał 0:1. Był bliski strzelenia gola już po swoim pierwszym kontakcie z piłką, ale jego fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego (z ponad 30 metrów) z najwyższym trudem obronił bramkarz rywali.

Dzięki niemu w końcu padła jednak wyrównująca bramka. W 68. minucie popisał się znakomitym prostopadłym podaniem i zaliczył asystę przy golu Cao Yundinga.

W swoim debiucie Drogba zagrał razem ze swoim byłym kolegą klubowym z Chelsea Nicolasem Anelką. Francuz zarabia w Szanghaju 175 tys. funtów tygodniowo. Drogba przez 2,5 roku trwania kontraktu ma zarabiać o 25 tys. funtów więcej. To czyni go najlepiej opłacanym piłkarzem ligi.

W Chinach napastnik został przywitany jak bohater. Na lotnisku czekały na niego setki fanów. Większość miała na sobie koszulki z numerem 11 i nazwiskiem Drogba na plecach. Azjaci mają nadzieję, że były gwiazdor Chelsea wpłynie na rozwój ligi, tak jak to zrobił w amerykańskiej MLS David Beckham.