Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Mecz Pucharu Holandii pomiędzy Ajaksem a AZ będzie powtórzony

Przerwany w 38. minucie mecz Pucharu Holandii pomiędzy Ajaksem Amsterdam a AZ Alkmaar zostanie powtórzony 19. stycznia przy pustych trybunach. Powodem przerwania spotkania, które rozgrywano 20 grudnia było wtargnięcie kibola na murawę.
W trakcie pierwszej połowy meczu na murawę stadionu w Amsterdamie wbiegł 19-latek, zaatakował kopnięciem bramkarza AZ Alkmaar Estebana Alvarado, a po chwili się przewrócił. Rozwścieczony Alvarado dopadł leżącego kibola i zaczął go kopać. Sędzia podbiegł do walczących, przerwał bójkę i ukarał gracza AZ Alkmaar czerwoną kartką. Ostatecznie została ona anulowana przez holenderską federację.

Po całym zamieszaniu trener gości Gert Jan Verbeek nakazał swoim piłkarzom opuścić boisko i zejść do szatni. Sędzia przerwał mecz, co spowodowało poważne zamieszki w Amsterdamie. Policja użyła armatek wodnych, a dwudziestu pięciu uczestników awantur zostało zatrzymanych. Jak poinformowano policja, większość odpowie za akty chuligaństwa, a niektórzy za posiadanie środków pirotechnicznych.

Zobacz zdarzenie na Zczuba.tv

- Decyzja była łatwa do podjęcia. Wybieraliśmy jedynie pomiędzy dokończeniem meczu, a jego powtórzeniem - powiedział dyrektor Holenderskiego Związku Piłki Nożnej Bert van Oostveen.

Mecz został przerwany przy stanie 1:0 dla Ajaksu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Piłka nożna. Mecz Pucharu Holandii pomiędzy Ajaksem a AZ będzie powtórzony
Zaloguj się
 • mokotow11

  0

  JEST COS TAKIEGO JAK ODPOWIEDZIALNOSC ZBIORAWA, jezeli ktos cos odwali to odpowiada za to cala ekipa. dlatego tez mnie to dziwi ..

 • Gość: ZG

  0

  Różnica jest i to duża. W Wilnie na boisko wbiegła cała horda chuliganów uniemożliwiając wznowienie meczu, a w Amsterdamie teoretycznie można było grać, ale Alkmaar zrezygnowało z gry. Myślałem, że ukarzą Alkmaar walkowerem, ale widać, że w dzisiejszej piłce można jeszcze podejmować rozsądne decyzje w krajowych federacjach. Brawo KNVB!

 • lastsurvivor17

  0

  Bramkarz został zaatakowany co powinno wiązać się z walkowerem . Legia-Vetra polscy kibole rozwalili stadion na Litwie zakończyło się to walkowerem i wykluczeniem z rozgrywek na 2 lata więc dlaczego ten mecz ma być powtórzony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX