Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar przedłużył z Santosem do 2014 roku

19-letni brazylijski napastnik Neymar przedłużył kontrakt z Santosem do 2014 roku, czym uciął spekulacje, w jakim klubie zagra w przyszłym sezonie. O piłkarza starają się Real Madryt i FC Barcelona.
Neymar już we wrześniu mówił na konferencji prasowej, że w zimowym okienku transferowym nigdzie się nie wybiera. W środę przedłużył umowę z Santosem do 2014 roku, czym uciął spekulacje na temat swojego odejścia do innego klubu.

- Dziś dogadaliśmy szczegóły kontraktu i Neymar zostanie z nami aż do mistrzostw świata w 2014 roku - powiedział Luis Alvaro Olivieira Ribeiro, prezydent klubu. - To nie umowa z Realem, czy Barceloną, ale z Santosem - dodał.

- Bardzo się cieszę, że zostanę tu jeszcze przez trzy lata. Decyzję podjąłem po konsultacji z moją rodziną - powiedział piłkarz.

W ostatnim sezonie Neymar z Santosem wygrał Copa Libertadores, grał też w kadrze Brazylii, która na Copa America doszła do ćwierćfinału.

Od kilku miesięcy piłkarzem interesowały się Barcelona i Real. Madrycka i Katalońska prasa niemal każdego dnia pisała o transferze piłkarza. - Dziękuję tym klubom za zainteresowanie, ale wybrałem Santos - mówił Neymar.

Więcej o: