Liga szkocka. Celtic przegrał, Załuska na ławce

Po raz pierwszy w tym sezonie w meczu ligowym polski bramkarz Celticu Glasgow Łukasz Załuska usiadł na ławce rezerwowych. Jego zastępca - Fraser Forster - nie zdołał uchronić drużyny od porażki na własnym stadionie 0:1 z St. Johnstone.
Już trzy dni temu, w meczu eliminacji Ligi Europejskiej z FC Sion Polak usiadł na ławce rezerwowych. W tym sezonie nie broni źle, w trzech meczach ligi szkockiej dał się pokonać tylko raz, ale trener zdecydował, że w potyczce z St. Johnstone bramki Celticu strzegł będzie Forster.

Anglik dał się pokonać tylko raz - w 60. minucie Dave Mackay nie dał mu szans mocnym strzałem z woleja, ale ten jeden gol wystarczył, by Celtic stracił pierwsze punkty w tym sezonie. W poprzednich trzech meczach drużyna Załuski wywalczyła komplet dziewięciu punktów.

Mecz mógł potoczyć się inaczej, ale Commons w trzeciej minucie przestrzelił karnego - Enckelman, bramkarz gości, bez trudu obronił beznadziejny strzał piłkarza Celticu.

UEFA ogłosiła listę 10 najlepszych piłkarzy w Europie. Kto zwycięży?