Obraniak: To najważniejszy okres w moim życiu

PRZEGLĄD PRASY. Po pięknym strzale Ludovica Obraniaka na minutę przed końcem finału Pucharu Francji Lille zdobyło w sobotę upragnione trofeum. - To najważniejszy gol w mojej karierze i najważniejszy okres w życiu - mówi w wywiadzie dla Super Expressu reprezentant Polski. W środę jego klub gra u siebie z Sochaux. Jeśli wygra, będzie bardzo blisko mistrzostwa.
Zobacz gol Obraniaka na Z Czuba TV

Reprezentant Polski wszedł na boisko w 79. minucie, w 90. wykonywał rzut wolny z prawej strony boiska. Podkręcona piłka uderzona przez Obraniaka trafiła w długi róg bramki PSG. Chwilę potem Mathieu Debuchy miał jeszcze szansę podwyższyć wynik, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Lille wygrało 1:0 i zdobyło po raz szósty w historii Puchar Francji, pierwszy od 56 lat.

- Na Stade de France grałem wiele razy, ale nigdy nie pokazałem się z takiej strony. Mieliśmy na trybunach 20 tysięcy naszych kibiców. Ten doping nas uskrzydlał. To najważniejszy gol w mojej karierze - mówi Obraniak w wywiadzie dla Super Expressu.

W środę Lille może przybliżyć się do jeszcze większego sukcesu. Zespoł Obraniaka mierzy się na własnym stadionie z Sochaux. Jeśli wygra, nad drugą w tabeli Marsylią, na dwie kolejki przed końcem sezonu, będzie miało 6 punktów przewagi. - Wtedy już nas nie dogonią - zauważa piłkarz.

Nadal nie jest pewna przyszłość Obraniaka w Lille. Z jednej strony nie do końca odpowiada mu rola rezerwowego, z drugiej pociąga gra w najbliższej edycji Ligi Mistrzów. Mówi się, że reprezentantem Polski interesuje się St. Etienne.

"Zagra tam gdzie dadzą więcej". Peszko odejdzie z FC Koeln?  »