Dublet Lyonu

Tydzień po zdobyciu siódmego z rzędu mistrzostwa Olympique Lyon, sięgnął po czwarty w historii Puchar Francji.

W finale rozgrywanym na Stade de France OL pokonało w dogrywce Paris Saint-Germain 1:0.

Jedynego gola strzelił Sidney Govou. Podawał mu Karim Benzema. - Nie zasłużyliśmy na tą wygraną - przyznał po spotkaniu bramkarz Gregory Coupet. Paryżanie mieli dużo więcej sytuacji i dużo pecha. Piłka po strzałach Zoumany Camary i Mario Yepesa trafiła w poprzeczkę, sędzia nie uznał gola Sylvaina Armanda, a tuż przed końcem dogrywki świętnej okazji nie wykorzystał Amara Diane.

PSG mimo to udanie kończy sezon. Zapewniło sobie w dramatycznych okolicznościach utrzymanie w Ligue 1, wcześniej zdobyło Puchar Ligi, dzięki czemu ma pewny start w Pucharze UEFA. Lyon wywalczył pierwszy w historii dublet - mistrzostwo i krajowy puchar. Wyeliminowanie w 1/8 finału Ligi Mistrzów pozostawia w klubie wielki niedosyt. Latem OL ma wydać na wzmocnienia 50 milionów euro. Na razie szuka we Francji. Priorytetem dla Lyonu jest bramkarz Nicei Hugo Lloris (Coupet albo zakończy karierę albo odejdzie) i pomocnik FC Metz Miralem Pjanić. Obu zawodników starają się pozyskać najlepsze kluby Europy. 21-letniego Llorisa chce kupić za 5 milionów euro AC Milan.

Kilka godzin przed meczem o Puchar Francji rozegrano finał juniorskiego pucharu. Rennes pokonało Bordeaux 3:0. W zespole pokonanych przez 90 minut występował Grzegorz Krychowiak.

Olympique Lyon - PSG 1:0 (0:0, 0:0): Govou (103.).