Ligue 1. Glik z bandażem, Monaco ze stratą punktów. "Katastroficzne spotkanie"

To nie był najlepszy wieczór, dla rozpędzonego AS Monaco. Liderzy Ligue 1, którzy do tej pory gromili wszystkich, strzelając w meczu średnio trzy gole, tym razem nie znaleźli sposobu na znajdującą się w strefie spadkowej Bastię. Kamil Glik kończył spotkanie z bandażem na głowie.
Przebieg rozgrywanego na Korsyce spotkania był nieco zaskakujący. Znajdująca się w strefie spadkowej Bastia objęła prowadzenie w 19 minucie, za sprawą gola Sadio Diallo. Ekipie z księstwa w pierwszej połowie mało co wychodziło. Wyrównała dopiero w drugiej połowie. Trafił Bernardo Silva.

Glik z urazem

Spotkania nie będzie miło wspominał Kamil Glik. Obrońca reprezentacji Polski, po kwadransie gry musiał na chwilę opuścić boisko. Po zderzeniu z rywalem z jego głowy polała się krew. Dalszą cześć spotkania grał z solidnym bandażem. W defensywie kilka razy popisał się solidnymi interwencjami, ale starał się też wspomagać kolegów w ofensywie.

W końcówce meczu, po stałym fragmencie gry upadł w polu karnym rywala i domagał się karnego. Sędzia nie zareagował. Polak zagrał całe spotkanie, w "L'Equipe" został oceniony przeciętnie. Dostał piątkę. To nieco mniej niż wynosiła średnia drużyny. Zastrzeżeń do Polaka nie miał natomiast portal Maxifoot. "Polski wojownik, grał tak jak nas przyzwyczaił. Nie popełniał błędów, wygrywał starcia jeden na jeden" - napisali dziennikarze, przyznając mu szóstkę.

Wszystko przez Manchester?

Po stracie punktów, lider Ligue 1 został skrytykowany we francuskich mediach.

"Katastroficzne spotkanie, w którym Monaco grało zbyt prosto, za często tracąc piłki" - podsumowało "L'Equipe". Dziennikarze sugerują, że ekipa Leonardo Jardima myślami była przy wtorkowym meczu Ligi Mistrzów.

- Nie wiem czy po głowie chodziło im już stracie z Manchesterem City? - zastanawiał się Jardim oceniając pierwszą połowę. - Ligue 1 to nie rozgrzewka, to bardzo ważne rozgrywki, wszystkie mecze są trudne - musimy pozbierać się do wtorku - zaznaczył.

Po remisie Monaco, czteropunktową stratę do lidera może zmniejszyć PSG. Obecny mistrz kraju swoje spotkanie rozegra w niedzielę.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]

• Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu