Ligue 1. Czwarta w sezonie bramka Glika, wygrana AS Monaco

PAP
07.02.2017 21:28
A A A
Kamil Glik zdobył czwartą bramkę w sezonie, a jego AS Monaco pokonało na wyjeździe Montpellier 2:1 we wtorkowym meczu 24. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej i pozostało na prowadzeniu w tabeli.
Glik trafił do bramki gospodarzy w 16. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Thomasa Lemara, obrońca reprezentacji Polski uprzedził bramkarza rywali i głową skierował piłkę do bramki. Niespełna cztery minuty później goście przeprowadzili kontratak, a 18-letni Kylian Mbappe wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Montpellier.

Dwie minuty po przerwie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Vitorino Hilton wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową zdobył bramkę. Zespół Montpellier, pomimo kilku dogodnych sytuacji, nie potrafił doprowadzić do wyrównania, choć od 88. minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Jemersona.

Dzięki temu zwycięstwu AS Monaco pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 55 punktów i ma trzy punkty więcej od Paris Saint Germain, które pokonało Lille 2:1.

W innym wtorkowym spotkaniu Bordeaux pokonało na wyjeździe Caen 4:0. Z powodu urazu w kadrze meczowej gości zabrakło Igora Lewczuka.

Najbardziej absurdalne plotki transferowe wszech czasów! Co oni wymyślali...