PSG lepsze od Dijon i jest liderem Ligue 1

Piłkarze PSG pokonali na Parc de Princes Dijon 3:0 i znów są liderem Ligue 1. Grzeogrz Krychowiak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Paryżanom potrzeba było 15 minut żeby wcisnąć pierwszego gola. Maxwell przelobował bramkarza Dijon Baptiste Reyneta, a piłkę do bramki wstrzelił próbujący ją wybijać Lang. Jeszcze przed przerwą PSG strzeliło drugiego gola - w Loties faulował w polu karnym Rabiota, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Edinson Cavani. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył strzałem głową Lucas Moura.

Po tym zwycięstwo PSG ma 13 punktów, tyle samo co prowadzące Monaco Kamila Glika, ale jest w tabeli wyżej, dzięki lepszemu stosunkowi bramek. Gracze z Monako mają jednak jedno spotkanie rozegrane mniej - w środę zmierzą się z niepokonaną Niceą. Jeśli wygrają, nadal będą mieć trzy punkty przewagi nad PSG.