Ligue 1. Francuskie media oceniły występ Grzegorza Krychowiaka. "Wrócił do formy"

Francuskie media dość pozytywnie oceniły występ Grzegorza Krychowiaka. Paris Saint-Germain z Polakiem w składzie pokonało Caen na wyjeździe aż 6-0.

- Grał zachowawczo i bardzo blisko obrony, starając się organizować grę zespołu. Nieco słabszy w drugiej połowie, ale miał 98 podań przy ponad 90 proc. skuteczności - uważa "Le Parisien", które dało Polakowi notę 6,5. W drugiej linii gorzej został oceniony Blaise Matuidi (na 6), ale Adrien Rabiot dostał ocenę wyższą o 0,5 pkt.

Taką samą ocene przyznał portal "Footmercato". - Polski pomocnik wrócił do formy i to widać. Przechwycił sporo piłek, które mogły być groźne dla obrony Paryż. Grał w swoim dyskretnym stylu, ciężko pracował.

Od francuskiego "Yahoo" Krychowiak dostał 6. - Zazwyczaj był w odpowiednim miejscu i skutecznie podawał, grał jak Thiago Motta. Kolejną jego zaletą jest dążenie do szybkiej gry do przodu.

Pomocnik reprezentacji Polski dostał znacznie lepszą notę od "Maxifoot", które przytacza jego statystyki - 103 kontakty z piłką, 17 przechwytów i 94 proc. celnych podań.

Portal "Canal Supportes" przyznał Polakowi 7. - Grał tak jak w pierwszej połowie z Arsenalem, bardzo pewnie w defensywie. Można go było nie zauważyć, ale był bardzo efektywny, na co wskazuje liczba jego kontaktów z piłką.

Bohaterem meczu uznano oczywiście Edinsona Cavaniego, który w pierwszej połowie strzelił aż cztery gole. W drugiej części swoje trafienie dołożyli Lucas Moura oraz Jean-Kevin Augustin. PSG po zwycięstwie tymczasowo awansowało na pozycję lidera - ma 10 pkt po 5 meczach. Taki sam dorobek mają AS Monaco i Nicea, ale te drużyny swoje mecze w tej kolejce zagrają w sobotę i niedzielę.

Żadna tam Premier League. To jest najbogatsza i najbardziej oglądana liga świata