Ligue 1. 50 imion głodujących dzieci na ciele Zlatana Ibrahimovicia

Sobotni mecz PSG z Caen był kolejnym etapem niezbyt udanego ligowego sezonu paryżan. Podopieczni Laurenta Blanca wygrali tylko 4 z ostatnich dziesięciu meczów i są na 3. miejscu w lidze, ale po sobotnim, zremisowanym, meczu z Caen wszyscy mówili o Zlatanie Ibrahimoviciu. A także o jego nowych tatuażach.

Szwed otworzył wynik spotkania, trafiając do siatki już w drugiej minucie meczu. Ciesząc się z bramki, zdjął koszulkę, a na jego ciele - na którym już wcześniej było sporo tatuaży - mogliśmy zobaczyć 50 wytatuowanych imion. Jak się później okazało, była to część akcji na rzecz głodujących dzieci.

W powyższym filmiku Szwed podkreśla, że na świecie jest 805 milionów głodujących i choć część z nich chciał uhonorować, tatuując sobie ich imiona na ciele. - Gdybym mógł, wytatuowałbym sobie imiona ich wszystkich - mówi Ibrahimović.

Jednocześnie napastnik PSG apeluje, by za każdym razem, gdy ktoś wspomni jego imię, pamiętał też o tych, o których zazwyczaj się zapomina, a którzy cierpią z powodu głodu czy klęsk żywiołowych.

Filmik obejrzało już ponad milion ludzi.

Mecz skończył się remisem 2:2. PSG mimo prowadzenia 2:0 do 89. minuty w samej końcówce straciło dwie bramki i musiało zadowolić się podziałem punktów.