Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. 50 imion głodujących dzieci na ciele Zlatana Ibrahimovicia

Sobotni mecz PSG z Caen był kolejnym etapem niezbyt udanego ligowego sezonu paryżan. Podopieczni Laurenta Blanca wygrali tylko 4 z ostatnich dziesięciu meczów i są na 3. miejscu w lidze, ale po sobotnim, zremisowanym, meczu z Caen wszyscy mówili o Zlatanie Ibrahimoviciu. A także o jego nowych tatuażach.


Szwed otworzył wynik spotkania, trafiając do siatki już w drugiej minucie meczu. Ciesząc się z bramki, zdjął koszulkę, a na jego ciele - na którym już wcześniej było sporo tatuaży - mogliśmy zobaczyć 50 wytatuowanych imion. Jak się później okazało, była to część akcji na rzecz głodujących dzieci.W powyższym filmiku Szwed podkreśla, że na świecie jest 805 milionów głodujących i choć część z nich chciał uhonorować, tatuując sobie ich imiona na ciele. - Gdybym mógł, wytatuowałbym sobie imiona ich wszystkich - mówi Ibrahimović.

Jednocześnie napastnik PSG apeluje, by za każdym razem, gdy ktoś wspomni jego imię, pamiętał też o tych, o których zazwyczaj się zapomina, a którzy cierpią z powodu głodu czy klęsk żywiołowych.

Filmik obejrzało już ponad milion ludzi.

Mecz skończył się remisem 2:2. PSG mimo prowadzenia 2:0 do 89. minuty w samej końcówce straciło dwie bramki i musiało zadowolić się podziałem punktów.Więcej o:
Komentarze (108)
Ligue 1. 50 imion głodujących dzieci na ciele Zlatana Ibrahimovicia
Zaloguj się
 • der.die.das

  Oceniono 443 razy 379

  Piękny gest byłby gdyby zrobił zrzutke wśród kolegów i tę pięćdziesiątkę wykształcił.

 • jan.w2

  Oceniono 236 razy 168

  A czy ten Ibrahimowicz oprócz wydania pieniędzy na tatuaż zrobił coś więcej na rzecz głodujących i cierpiących niedostatek dzieci?

 • Jan Antykrat

  Oceniono 165 razy 103

  Po raz kolejny to samo. Nie ma znaczenia, czy to Anna Dymna zbiera pieniądze dla swojego przyjaciela Krzysztofa Globisza, czy głodnym dzieciom stara się pomóc Zlatan Ibrahimović. Ci, którzy sami nie pomagają nikomu, przy takich okazjach wypełzają z nor, żeby pluć swoim jadem. Ibra wielokrotnie angażował się w akcje mające pomóc potrzebującym. A Was bardziej swędzi to, że w dalszym ciągu ma więcej kasy niż Wy, to że jest od Was ładniejszy, czy to, że wcześniej wspierał chociażby powodzian i sponsorował reprezentację niepełnosprawnych? A może po prostu chcecie zamienić świat w ten syf, który macie głowach? Dopiero wtedy poczujecie się dobrze?

  Przecież nawet, jeżeli Ibra przekazałby głodującym cały swój majątek, nie zmieni świata. Skala jest znacznie większa a problem tkwi w dużej mierze w świadomości. Dlatego gest, który z takim zapałem krytykujecie ma znaczenie niewymierne. Jest kontrowersyjny, ale ma większą siłę oddziaływania niż deklaracje polityków. Gwarantuję Wam, że tysiące ludzi, patrząc na Ibrę, będą widzieć problem głodu. Oczywiście nie dotyczy to Was. Bo Wy będziecie widzieć wyłącznie własny ból dupy.

 • peterjk

  Oceniono 148 razy 98

  Moze zrobilby lepszy gest, gdyby przeznaczal znikomy procent swoich dochodow na wyzywienie tych 50 dzieci.

 • kosmat3usz

  Oceniono 120 razy 68

  niech odda połowę pensji na głodujące dzieci. i tak będzie żył jak król

 • cholonek

  Oceniono 96 razy 36

  ja pie.le, ale żenada!

 • strach_sie_bac

  Oceniono 50 razy 26

  Mógłby sobie wytatuować na czole UNICEF, wówczas wszyscy mówiliby na okrągło o nie tylko głodujących dzieciach.

 • gazeta1960

  Oceniono 62 razy 22

  Zastanawiam się, czy usunie tatuaże gdy te dzieci się najedzą? I czy wytatuuje wtedy inne imiona? Działania pozorowane. Świat głupieje i "celebrycieje". Mówię szczerze: gdyby miałaby mi być dana nieśmiertelność, to grzecznie odmówiłbym. Wolę nie doczekać jeszcze głupszych czasów, a co dopiero męczyć się w nich i czekać na kolejne - jeszcze głupsze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX