Olympique Marsylia
0
0
0
Bramki: Lucas (39.), Cavani (86.) Kartki: Cabaye - żółta Skład: Sirigu - Aurier, Silva, Luiz, Maxwell - Pastore (88. Marquinhos), Verratti (66. Cabaye), Matuidi - Lucas, Cavani, Lavezzi (66. Ibrahimović)
Kartki: Imbula - czerwona Skład: Mandanda - Dja Djedje, Fanni, N'Koulou, Mendy - Imbula, Lemina (76. Barrada) - Thauvin (66. Batshuayi), Payet, Alessandrini - Gignac
PSG w klasyku ligi francuskiej pokonało 2:0 Olympique Marsylia. Walka o mistrzostwo zaczyna się na nowo.
Marsylczycy mogą mieć pretensje tylko do siebie. W pierwszych minutach Andre-Pierre Gignac trafił w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Z kolei Romain Alessandrini huknął z woleja minimalnie obok bramki bramkarza PSG Salvatore Sirigu.

Nieskuteczność piłkarzy OM zmieściła się jeszcze przed przerwą, bo od 30. minuty Paryżanie wydobyli się z marazmu i zaczęli grać lepiej. Osiem minut później cieszyli się z pierwszego gola. Lucas wykorzystał fatalne zachowanie przed bramką obrońcy OM Benjamina Mendy'ego i z najbliższej odległości pokonał Steve'a Mandandę po podaniu Ezequiela Lavezziego.

Cztery minuty przed końcem wynik meczu ustalił Edinson Cavani. Urugwajski snajper wykorzystał głową idealne dośrodkowanie z prawej strony Serge Auriera.

PSG grało już wtedy z przewagą jednego zawodnika. W 79. minucie Giannelli Imbula został wyrzucony z boiska po faulu na rezerwowym PSG Yohanie Cabaye, ale decyzja arbitra w tej sytuacji była mocno kontrowersyjna.

W 66. minucie po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją na boisko wrócił Zlatan Ibrahimović, zastępując Lavezziego.

Wygrana PSG oznacza, że Paryżanie tracą tylko punkt do lidera z Marsylii.

Loew, Ancelotti czy Simeone? Który trener był najlepszy w 2014 roku?

Zdjęcie Nike Koszulka piłkarska Replica PSG Junior 618764-411 Zdjęcie RPSG26: Paris Saint-Germain - koszulka Nike
Nike Koszulka piłkarska Rep... RPSG26: Paris Saint-Germain...