Ligue 1. PSG z Superpucharem Francji

Paris Saint-Germain zdobyło Superpuchar Francji. Ekipa z Paryża, która w nadchodzącym sezonie będzie bronić mistrzowskiego tytułu, pokonała Guingamp 2:0. Obie bramki strzelił Zlatan Ibrahimović.

Szwedzki napastnik udowodnił, że nie zmarnował czasu, w którym większość czołowych piłkarzy świata grała na mundialu. Ibrahimović już w meczu o Superpuchar Francji błyszczał formą i pokazał, że to będzie kolejny sezon, w którym będziemy mogli liczyć na jego popisy.

Szwed otworzył wynik już w 9. minucie. Najpierw udało mu się zmylić rywala, a potem bardzo silnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi rywali.

Wynik ustalił już w 20. minucie, strzelając gola z rzutu karnego. Piłkarze Guingamp mieli jeszcze szanse na gola kontaktowego, ale Yabaare przestrzelił z jedenastu metrów.

Pierwsze mecze ligowe we Francji już za tydzień.

PSG znów ruszy na zakupy i zajdzie jeszcze dalej w LM? Sprawdź, co słychać w Paryżu i innych najważniejszych piłkarsko miastach Europy po mundialu!