Ligue 1. Montpellier mistrzem, ale z problemami. Kibole przerywali mecz

Auxerre - Montpellier

Auxerre - Montpellier (Fot. GONZALO FUENTES REUTERS)

Montpellier pokonało na wyjeździe Auxerre 2:1 i zapewniło sobie mistrzostwo Francji. Mecz skończył się jednak z 30-minutowym opóźnieniem, po tym jak kibole gospodarze kilkakrotnie przerywali spotkanie.
Najpierw kibole Auxerre w przerwie meczu zaczęli rzucać na boisko piłkami tenisowymi, papierem toaletowym i pomidorami. Piłkarze obu drużyn nie mogli wyjść na boisko, aby wznowić spotkanie. Po pierwszej połowie było 1:1. Wynik, który dawał Montpellier mistrzostwo.

Sędzia Said Ennjimi drugą połowę wznowił z 15 minutowym opóźnieniem. Około 70 minuty arbiter jednak musiał znowu przerwać spotkanie.

Po kilkunastu minutach obserwator zdecydował, że mecz zostanie wznowiony po tym, jak policja wyprowadzi ze stadionu kibiców Auxerre. Po 5 minutach mecz wznowiono. Goście zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę i zapewnić sobie mistrzostwo kraju.

Drugi zespół walczący o mistrzostwo PSG swoje spotkanie wygrało 2:1 z Lorient. Tam też przerywano mecz z powodu rzucanych na murawę rac.

Auxerre w poprzedniej kolejce przegrało 0:3 z Olympique Marsylią co przypieczętowało ich spadek do Ligue 2.

Do tej pory w 93-letniej historii klubu z Montpellier największymi sukcesami były dwa triumfy w Pucharze Francji (1929, 1990).