Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga francuska. Ancelotti w piątek trenerem w PSG?

Po czwartkowych rozmowach z Carlo Ancelottim francuski klub zapowiedział na piątek konferencję prasową. Według francuskich mediów włoski trener zostanie szkoleniowcem lidera Ligue 1.
Konferencja ma rozpocząć się o 15 polskiego czasu. W czwartek fotografowie agencji Reuters widzieli Ancelottiego w szpitalu Pitie Salpetriere, gdzie miał przejść testy medyczne, wymagane przed podpisaniem kontraktu. Później włoski szkoleniowiec przeniósł się na Parc des Princes. Po kilku godzinach opuścił siedzibę PSG, unikając rozmowy z reporterami.

Z drugiej strony włoskie media sugerują, że wciąż nie zostały spełnione wszystkie warunki, by PSG mogło zatrudnić byłego trenera Chelsea i AC Milan.

Po rundzie jesiennej PSG przewodzi tabeli Ligue 1. Katarscy właściciele klubu chcą jednak by drużynę prowadził uznany szkoleniowiec. Ancelotti miałby zastąpić na stanowisku Antoine Kombouare.

PSG skusiło Ancelottiego gażą i perspektywą budowy silnej, europejskiej drużyny. W przyszłym tygodniu 52-letni szkoleniowiec podpisze kontrakt na dwa i pół roku. Jego zarobki netto wyniosą sześć milionów euro. Wkrótce pod opieką włoskiego trenera znajdzie się angielska gwiazda - David Beckham, który podpisze kontrakt z PSG. To dalszy ciąg wzmocnień drużyny przez katarskich inwestorów, którzy latem na transfery wydali 85 milionów euro. Czytaj więcej o planach PSG.

Więcej o: