Superpuchar Francji. Marsylia w dramatycznym meczu pokonała Lille

Olympique Marsylia w dramatycznym meczu w Superpucharze Francji pokonała 5:4 OSC Lille. W drużynie mistrza Francji od 68. minuty grał Ludovic Obraniak. Reprezentant Polski zaliczył dwie asysty.

Zobacz mecz Lille z Marsylią na Z Czuba.tv ?

Spotkanie lepiej zaczęło się dla Lille. Już w 9. minucie uderzeniem zza pola karnego bramkarza Marsylii pokonał Balmont. Prawdziwe emocje mieliśmy jednak w drugiej połowie.

W 57. minucie było już 2:0 dla mistrzów Francji. Gola zdobył Eden Hazard po podaniu Payeta. W 68. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak. Trzy minuty później Marsylia zdobyła gola kontaktowego. Po podaniu Lucho do siatki trafił Ayew.

W 72. minucie z dobrej strony pokazał się Obraniak. Reprezentant Polski świetnie podał do Sow'a i było 3:1. W 85. i 87. minucie padły kolejne dwie bramki i mieliśmy remis. Do siatki Lille trafili Morel i Remy.

Lille prowadziło do 85 minuty 3:1, a w 90. minucie przygrywało już 3:4. Gola z karnego strzelił Ayew. To jednak nie był koniec emocji. Dwie minuty później mieliśmy remis. Drugą asystę zaliczył Obraniak, a gola zdobył Basa.

Decydująca była jednak piąta minuta doliczonego czasu gry. Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego, który podyktował rzut karny dla Marsylii. Okazji nie zmarnował Ayew i skompletował hat-tricka.

OSC Lille - Olympique Marsylia 4:5 (1:0)

Bramki: Balmont (9), Hazard (58), Sow (73), Basa (90+2) - A. Ayew (72, 90, 90+5), Morel (86), Rémy (87)

Składy:

Lille: Landreau - Debuchy, Basa, Chedjou, Béria - Mavuba (cap.), Balmont (Rodelin, 90+2), Pedretti - Payet (Obraniak, 68), Sow, Hazard (Gueye, 83).

Marsylia: Mandanda (cap.) - Fanni, Diawara, Mbia, Morel - Lucho, A. Diarra, Be. Cheyrou (Kaboré, 66) - Amalfitano (J. Ayew, 66), Rémy, A. Ayew