Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Seria A. Kłopoty finansowe Milanu?

Mistrzowie Włoch AC Milan mogą mieć w najbliższym czasie spore problemy finansowe. Firma prezydenta klubu Silvio Berlusconiego, która jest właścicielem klubu, została skazana na zapłacenie kary w wysokości 560 milionów euro za korupcję.
W sobotę włoski sąd zdecydował o winie firmy Berlusconiego Fininvest, która jest właścicielem AC Milan, że w 1990 roku przekupiła sąd, aby ten zatwierdził przejęcie innej firmy - Mondadori. Teraz Fininvest musi zapłacić 560 milionów euro kary.

- To jest coś co może w znaczący sposób wpłynąć na AC Milan. To bardzo poważna, szalona kwota. Czy adekwatna do winy? Nigdy wcześniej w Europie nie widzieliśmy czegoś podobnego - powiedział wiceprezydent Milanu Adriano Galliani.

Galliani nie wdawał się w szczegółowe analizy jak ta kara może wpłynąć na klub. Milan bieżący sezon zakończył z deficytem w wysokości 60 milionów euro.

- Milan nadal jest w sercu naszego prezydenta. On kocha swoje dziecko. Kupił ten zespół, gdy był on bliski bankructwa. Od tamtej pory staliśmy się najbardziej utytułowanym zespołem świata. Jestem pewny, że zrobi on (Berlusconi - red.) wszystko, żeby klub utrzymał obecną pozycję - zakończył Galliani.

Więcej o: