Serie A. Świetny mecz Fiorentiny. Zwycięstwo z Udinese

W meczu 35. kolejki włoskiej Serie A Fiorentina pokonała na własnym boisku piąte w tabeli Udinese 5:2. Artur Boruc puścił dwie bramki, ale przy żadnej nie miał szans. Poza tym, grał bardzo pewnie.
Bramki:
Vargas (9.), D'Agostino (21., 51.), Cerci (71., 86.)
Kartki:
Montolivo - żółta
Skład:
Boruc - De Silvestri, Gamberini (88. Natali), Kroldrup, Pasqual - Montolivo, D'Agostino (89. Gulan), Behrami - Cerci, Vargas (79. Marchionni) - Gilardino
Udinese
Bramki:
Pinzi (29.), Asamoah (57.)
Kartki:
Agyemang, Benatia, Cuadrado - żółta
Skład:
Handanovic - Benatia, Zapata, Coda (8. Angella) - Agyemang (39. Denis), Isla, Pinzi, Asamoah, Pasquale - Di Natale, Cuadrado (83. Vydra)
"Fiołki", mimo że nie walczą już o europejskie puchary rozegrały jeden z najlepszych meczów w sezonie. Tym sposobem bardzo groźne ostatnio Udinese wyjeżdża z Florencji bez punktu, co więcej z pięcioma straconymi bramkami.

Fiorentina od początku meczu przeważała. Po pierwszej połowie prowadziła 2:1 po bramkach Vargasa i D'Agostino. Ten drugi podwyższył tuż po przerwie na 3:1. Wynik ustalił Cerci, który w ostatnich dwudziestu minutach meczu dwukrotnie dobił gości.

Artur Boruc rozegrał w bramce kolejne dobre spotkanie. Przy bramkach nie popełnił błędów. Pierwszy fantastycznym strzałem sprzed pola karnego pokonał go Pinzi. Przy strzale Asamoah z jedenastu metrów polski bramkarz również był bezradny. Przez resztę meczu pewnie wyłapywał strzały i dośrodkowania rywali.

Fiorentina ma 49 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli.