Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Trenerska karuzela we Włoszech

Palermo ponownie zatrudniło na stanowisku trenera Delio Rossiego, po tym jak drużyna pod wodzą zakontraktowanego przed miesiącem Serse Cosmiego uległa 0:4 Catanii w derbach Sycylii. Po 31. kolejce racę stracił też trener Parmy.
4 : 0
Informacje
Serie A 2010/11 - 31 kolejka
Niedziela 03.04.2011 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Catania
0
4
4
Palermo
0
0
0
Składy i szczegóły
Catania
Bramki:
Balzaretti (48. - samobój), Bergessio (61.), Ledesma (67.), Pesce (77.)
Kartki:
Silvestre - żółta
Skład:
Andujar - Alvarez, Silvestre, Spolli, Marchese - Carboni, Lodi (70. Pesce) - Schelotto, Ricchiuti (69. Gomez), Bergessio (66. Ledesma) - Lopez
Palermo
Kartki:
Munoz, Pastore, Hernandez, Migliaccio - żółta
Skład:
Sirigu - Munoz, Goian, Bovo - Cassani, Migliaccio, Bacinovic (52. Pastore), Nocerino, Balzaretti - Pinilla, Hernandez
Delio Rossi został zwolniony z posady trenera Palermo 28. lutego przez znanego z impulsywnych decyzji prezesa Maurizio Zampariniego. Powód był zasadniczy: porażka 0:7 z Udinese. - Zrujnował Palermo. Rossi zniszczył ten zespół - mówił wówczas Zamparini.

Tym bardziej zaskakująca jest poniedziałkowa decyzja o zatrudnieniu Rossiego ponownie na miejsce Cosmiego. Być może zadecydowały względy finansowe, gdyż kontrakt Rossiego wciąż jest aktualny, a przepisy Serie A zabraniają jednemu trenerowi pracy w dwóch klubach ligi w ciągu jednego sezonu.

Zmiana też w Parmie

To nie jedyna zmiana trenera w Serie A po 31. kolejce. Szefowie Parmy stracili cierpliwość po porażce 1:2 z Bari, po której klub znajduje się tylko o dwa punkty nad strefą spadkową. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi zwolnionego Pasquale Marino.Więcej o: