Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy za granicą. Świetne noty Boruca i Glika

Świetne recenzje za swoje występy w 29 kolejce Serie A otrzymali bramkarz Fiorentiny Artur Boruc i obrońca Bari Kamil Glik. ?To prawdopodobnie jego najlepszy mecz we Włoszech? - napisał o byłym graczu Piasta Gliwice portal Goal.com.
Dobra postawa Glika przyczyniła się do sensacyjnego remisu Bari z Milanem 1:1.

Goal.com ocenił Polaka na 6,5 w 10-stopniowej skali, najwyżej z całej formacji defensywnej zespołu. "Parę razy nieudanie interweniował, między innymi w akcji po której padł gol Antonio Cassano. W drugiej połowie walczył w Ibrahimoviciem, i mimo wszystko zapobiegł strzeleniu przez Milan więcej niż jednej bramki" - napisano w uzasadnieniu.

Jeszcze przychylniej o Polaku pisze włoska wersja portalu. "To prawdopodobnie jego najlepszy mecz odkąd jest we Włoszech. Uważny i precyzyjny, nie zostawiał dużo miejsca napastnikom rywali" czytamy o Gliku.

Boruc uratował wynik

Jeszcze lepsze noty otrzymał za swój występ przeciwko Chievo Artur Boruc. Polak uratował wynik broniąc strzał bramkarza rywali w doliczonym czasie gr. "Uratował wynik w co najmniej dwóch przypadkach, popisując się znakomitym refleksem" - podsumował występ Polaka Goal.com, oceniając go na 7, najwyżej w zespole obok strzelca jedynej bramki Juana Manuela Vargasa i Valona Behramiego.

Wolisz Ekstraklasę? Wejdź do gry i Wygraj Ligę! »


Więcej o: