Serie A. Inter zmiażdżył Genoę

Niesamowita druga połowa w wykonaniu Interu Mediolan, pozwoliła mu odnieść pewne zwycięstwo 5:2 nad Genoą FC w 28. kolejce Serie A. Dzięki temu podopieczni Leonardo wciąż tracą tylko pięć punktów do prowadzącego w tabeli AC Milan.

Wynik na San Siro otworzyli goście - w 40. minucie do bramki trafił Rodrigo Palacio, który wykorzystał podanie Abdoulaya Konko. Odpowiedź Interu po przerwie była piorunująca. W 10 minut gospodarze zdobyli trzy bramki. Jako pierwszy uczynił to Giampaolo Pazzini z podania Maicona.

Minutę później Samuel Eto'o dobił strzał Pandeva, a po sześciu kolejnych minutach odebrał piłkę rywalowi i znów pokonał Eduardo, zdobywając swojego 18. gola w sezonie. Czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Pandev w 68. minucie, po kombinacyjnej akcji Eto'o i Sneijdera.

Piąte trafienie dla Interu było autorstwa Yuto Nagatomo, który trafił do bramki w 84. minucie. Wynik spotkania ustalił strzałem głową w ostatniej minucie Mauro Boselli.