Liga włoska. 26. kolejka. Jubileusz Berlusconiego

25 lat temu Silvio Berlusconi został prezydentem AC Milan. W niedzielę zawodnicy uświęcili jubileusz szefa, pokonując 2:1 Chievo.

Świąteczną fetę uratował Alexandre Pato. Brazylijski napastnik zdobył zwycięską bramkę po ładnej, indywidualnej akcji i strzale w "krótki róg" dziesięć minut przed końcem. Wcześniej prowadzenie liderowi dał Robinho (przyjmując piłkę, pomógł sobie ręką), ale w 60. minucie wyrównał Fernandes. Pięć minut później na boisko wszedł Pato i zapewnił mediolańczykom utrzymanie przewagi nad ścigającymi ich Interem i Napoli.

Gdy Silvio Berlusconi kupował klub w 1986 r., rossoneri mieli poważne kłopoty finansowe. Berlusconi nie tylko uratował Milan od bankructwa, ale zainwestował w drużynę duże pieniądze. Dzięki nim na San Siro trafili Van Basten, Gullit, Rijkaard, Ancelotti. Zespół trenowali Fabio Capello, Arrigo Sacchi i Carlo Ancelotti. Pod ręką Berlusconiego klub odniósł mnóstwo sukcesów w kraju i - przede wszystkim - w Europie. Milan stał się po Realu Madryt drugim najbardziej utytułowanym klubem na Starym Kontynencie. - Berlusconi zrobił z klubu ważnego i dużego klub wielki i niezwykły - powiedział Cesare Maldini, były piłkarz i trener Milanu.

Zdobycie mistrzostwa kraju byłoby jakąś pociechą dla oskarżonego o nadużycie władzy i seks z nieletnią premiera Włoch. Podobnie jak 25 lat temu rywalem w walce o scudetto jest Napoli. Ale tym razem będzie trudniej, bo jest jeszcze jeden rywal - coraz lepiej grający i bajecznie bogaty Inter.