Serie A. Milan - Juventus 3:0, kontuzja Buffona

Włoski bramkarz Gianluigi Buffon został zmieniony w przerwie sobotniego ligowego spotkania Milan - Juventus z powodu kontuzji kostki. Milan wygrał mecz 3:0

Pierwszą bramkę zdobył Antonioni, później dwie dołożył Ronaldinho. Do przerwy było 2:0.

Media spekulują, że mógł być to ostatni mecz Buffona w barwach Juventusu, gdyż klub chce odmłodzić skład po nieudanym sezonie, a ów golkiper jest bardzo drogim i pożądanym przez inne kluby zawodnikiem.

Po meczu okazało się, że z kostką jest wszystko w porządku, natomiast przyszłość rzeczywiście jest niejasna.

- Nie wiem... głupio jest coś mówić, jak się tego nie wie - wyznał Buffon zagadnięty na temat odejścia z klubu.

Podobnie na temat swojej przyszłości wypowiadał się bohater gospodarzy, Ronaldinho. Trener Carlos Dunga nie włączył go do kadry na MŚ w RPA.

Selekcjoner Marcello Lippi we wtorek ma ogłosić 23.osobowy skład na mundial.

Buffon rozpoczął zawodową karierę w 1995 roku w zespole AC Parma. W 2001 r. za 52 mln odszedł do Juventusu stając się najdroższym bramkarzem w historii. Rozegrał już ponad 100 meczów w reprezentacji Włoch.