Serie A. Zwycięstwo drużyny Kamila Glika i remis ekipy Piotra Zielińskiego. Łukasz Skorupski mógł zachować się lepiej [WIDEO]

Kamil Glik rozegrał całe spotkanie, a jego Torino pokonało Atalantę 1:0 W innym spotkaniu 13. kolejki Serie A Empoli z Łukaszem Skorupskim i Piotrem Zielińskim w składzie zremisowało Fiorenitną. Jakub Błaszczykowski był poza kadrą meczową.

W sobotę Juventus Turyn pokonał Milan (1:0), a Roma Wojciecha Szczęsnego zremisowała z Bologną 2:2. W niedzielę pozostałe drużyny rozgrywały mecze w ramach 13. kolejki ligowych zmagań.

Ciekawie zapowiadało się starcie pomiędzy Fiorentiną Jakuba Błaszczykowskiego a Empoli, w którym występują: Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski. Niestety w związku z kontuzją skrzydłowego "Violi", jedynymi Polakami na boisku byli zawodnicy gości. Mecz niespodziewanie zaczął się po myśli przyjezdnych. Empoli po bramkach Marko Livaja i Marcela Buchela prowadziło już 2:0, ale gospodarze "obudzili" się po przerwie. Dobrze broniącego Łukasza Skorupskiego dwukrotnie pokonał Nikola Kalinić . O ile przy pierwszym golu Polak nie miał nic do powiedzenia, o tyle w drugiej sytuacji powinien zachować się lepiej i zdołać obronić główkę Chorwata.

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Piotr Zieliński tym razem nie zanotował żadnej asysty. Pomocnik wyróżnił się jedynie żółtą kartką za taktyczny faul w końcówce spotkania.

W lepszym humorze jest natomiast Kamil Glik. Jego Torino pokonało na wyjeździe Atalantę 1:0, a stoper rozegrał pełne spotkanie. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo od sześciu potyczek.

To nie były jedyne polskie akcenty w 13. kolejce Serie A. W barwach Hellasu Verona na boisku pojawił się Paweł Wszołek. Były piłkarz Polonii Warszawa zagrał pierwszy raz od 2 miesięcy. Pomocnik zameldował się na murawie w 68. minucie, ale Napoli już prowadziło po golu Lorenzo Insignie. Polak nie odmienił losów meczu... Jego występ był kompletnie bezbarwny. Wszołek nie oddał strzału, nie stworzył żadnej okazji, nie wygrał żadnego dryblingu, a nawet nie zanotował odbioru. Tylko raz podał celnie piłkę do przodu. To nie mogło przynieść niczego dobrego. Dziesięć minut po wejściu Polaka, Gonzalo Higuain podwyższył wynik na 2:0.

Na swoją prawdziwą szansę wciąż czeka Kamil Wilczek. Zeszłoroczny król strzelców Ekstraklasy nie pomógł beniaminkowi Serie A w przegranym starciu z Chievo Verona 1:2. Napastnik rozegrał do tej pory zaledwie 114 minut we wszystkich meczach w nowym klubie.

Udinese 1:0 Sampdoria

W zamykającym kolejkę starciu, Inter Mediolan podejmie Frosinone. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45.

Liderem tabeli jest Napoli, które uzbierało 28 punktów. Tyle samo ma druga Fiorentina. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Inter Mediolan z punktem mniej. Zeszłoroczny mistrz jest dopiero 6. Juventus Turyn ma trzy punkty przewagi nad lokalnym rywalem. Drużyna Kamila Glika ma na swoim koncie 18 punktów.