Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Trofea Parmy na sprzedaż

Wierzyciele Parmy, która w czerwcu zbankrutowała, chcą odzyskać jak najwięcej pieniędzy. Dlatego postanowili wystawić na aukcję trofea, które zespół zdobył w swojej bogatej historii. Do wzięcia są m.in. repliki Pucharu UEFA, Superpucharu Europy czy Pucharu Zdobywców Pucharów
Na aukcję trafiły Puchar Zdobywców Pucharów z 1993 roku, Superpuchar UEFA z 1994 roku i Puchar UEFA z 1995 i 1999 roku. Do tego są też trzy repliki Pucharów Włoch, Superpucharu Włoch. Wśród perełek z klubowego muzeum są też archiwalne zdjęcia, pamiątki z obiektów treningowych czy automat z kawą z biura prasowego.

Dokładna lista przedmiotów, które trafiły na aukcję, dostępna jest na stronie http://www.fallimentiparma.com/. Zainteresowane osoby muszą się zgłosić do 11 września. Kwoty minimalnej nie ma, bo klub puchary otrzymał jako nagrody, więc trudno oszacować ich wartość. Każdy przedmiot licytuje się osobno. Puchary i inne klubowe pamiątki trafią w ręce tego, kto da najwyższą kwotę.

Parma zbankrutowała w czerwcu, po tym jak klub nie znalazł chętnego na przejęcie długów. Udało się zachować licencję sportową i pod szyldem Parma Calcio 1913 zgłosić zespół do rozgrywek Serie D, czyli piątego poziomu rozgrywek we Włoszech. Nowym prezydentem klubu jest Nevio Scala, który jako trener poprowadził Parmę do największych sukcesów lat 90.

[QUIZ] Rozpoznasz trenerów na ich zdjęciach z młodości?


Więcej o:
Komentarze (7)
Serie A. Trofea Parmy na sprzedaż
Zaloguj się
 • marcin-m

  Oceniono 92 razy 82

  Czy wsród przedmiotów jest nóz rzucony przez Miska w trakcie Wisla-Parma?

 • the_lizard_king

  Oceniono 16 razy 16

  Pamiętam kurtki Parmalat , to był hit !

 • rasmus13

  Oceniono 5 razy -1

  No kurna ile będziecie wałkować ten temat???

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy -1

  Parmezan się przejadł?...

 • bigosmiszcz

  Oceniono 47 razy -3

  Parma się skończyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX