Serie A. Torino pokona³o Juventus po 20 latach, ca³y mecz Glika

Torino pokona³o w derbach Turynu Juventus 2-1, dziêki czemu wygra³o ze swoim lokalnym rywalem po raz pierwszy od 7322 dni - czyli oko³o 20 lat. Kamil Glik zagra³ ca³e spotkanie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSpotkanie od początku toczyło się w wysokim tempie. Alessandro Matri już w 12. minucie zmarnował fantastyczną sytuację - fatalnie strzelił po kapitalnym podaniu Andrei Pirlo. Potem zupełnie nie trafił w pi³kê w prostej sytuacji. Juventus wyszedł na prowadzenie w 35. minucie. Pirlo uderzył z ok. 20 metrów z rzutu wolnego, a piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki. Po przerwie Pirlo strzelał z jeszcze dalszej odległości i trafił w słupek.

Tuż przed przerwą defensywa "Starej Damy" zachowała się jednak fatalnie. Obrońcy pozwolili Fabio Quagliarelli na podanie do Matteo Darmiana, który źle przyjął sobie piłkę - odskoczyła mu na kilka metrów - ale jednak dobiegł do niej jako pierwszy i pokonał Gianluigiego Buffona.

Torino wyszło na prowadzenie w 57. minucie. Darmian wystawił piłkę Quagliarelli jak na tacy, a ten wbił ją do bramki z najbliższej odległości. Potem spotkanie było nadal bardzo otwarte, atakowali zarówno gospodarze - strzelili gola, ale został nieuznany - jak i goście (dwa razy trafili w słupek).

Juventus pozostał liderem. Po 32. kolejkach ma 73 pkt, aż 14 więcej od drugiego Lazio. Torino jest ósme z 47 punktami. Do szóstej pozycji, dającej prawo gry w Lidze Europy, traci dwa punkty (Fiorentina ma jeden mecz mniej).